شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ , 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :شنبه ۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب : 4654

وزیر امور خارجه روسیه با رد ادعای نخست وزیر انگلیس مبنی بر تغییر مواضع پوتین در خصوص سوریه تاکید کرد درخواست برخی کشورهای غربی برای کناره گیری رئیس جمهوری سوریه هیچ ارزشی ندارد.
به گزارش جهان به نقل ازمهر، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیاالیوم تاکید کرد سخنان نخست وزیر انگلیس درباره تغییر موضع رئیس جمهوری روسیه در خصوص سوریه صحت ندارد.

سرگئی لاوروف گفت آنچه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس درباره تغییر مواضع ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در خصوص بحران سوریه در جریان دیدار با وی(کامرون) در حاشیه نشست گروه بیست گفته است، هرگز درست نیست.
لاوروف اظهار داشت : هرگز آنچه نخست وزیر انگلیس درباره تغییر موضع پوتین رئیس جمهوری روسیه در خصوص سوریه گفته، صحت ندارد.

وی افزود : اوضاع سوریه در دیدار پوتین با اوباما بررسی شد و شرکای انگلیسی و آمریکایی ما خواستار کناره گیری اسد رئیس جمهوری سوریه پیش از اجرای طرح انتقال قدرت از سوی بازیگران خارجی شدند که ما مخالفت خود را با تغییر نظامها از خارج اعلام کردیم، سیاست ما از گذشته تا کنون اینگونه بوده است، ما نمی توانیم به جای سوریها تصمیم بگیریم و از روند گفتگو حمایت می کنیم.

لاوروف بار دیگر بر موضع کشورش مبنی بر ضرورت گفتگوی سیاسی میان سوریها بدون هر گونه پیش شرط یا دیکته های خارجی برای حل بحران سوریه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه گفت : ما با قدرت از گفتگوی سیاسی و توقف خشونت حمایت می کنیم و برای تحقق این هدف از تمام بازیگران خارجی می خواهیم بر طرفهایی که می توانند بر آنها فشار وارد کنند، تاثیرگذاشته و آنها را به ضرورت نشستن در پای میز گفتگوها بدون تعیین محتوا یا نتایج این گفتگو از خارج متقاعد کنند.

لاوروف خاطر نشان کرد : مطالبات برخی کشورهای غربی برای کناره گیری رئیس جمهوری سوریه، بی ارزش و بی معناست و این مسئله غیر ممکن است.

https://ccsi.ir//vdca.mnyk49niy5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه