شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ , 10 Dec 2022
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب : 1572

طرح خواهرخواندگي شهر اراک با تفليس گرجستان در نشست مشترک مسوولان استان مرکزي با مقامات فرهنگي شهر تفليس مطرح شد.
مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: اين نشست به دنبال پيشنهاد يکي از انجمن‌هاي مردم نهاد فعال در کشور گرجستان مبني بر خواهرخواندگي شهرهاي اراک و تفليس و با هدف بررسي اين موضوع مطرح شد.
«محمدحسين فراهاني» تصريح کرد: پيشنهاد خواهرخواندگي شهرهاي اراک و تفليس از سوي طرف گرجستاني با توجه به پيوندهاي فرهنگي موجود ميان اين ۲ شهر و با توجه به آمادگي مقامات گرجستان که پيش از اين به صورت شفاهي اعلام شده بود، مطرح شد.
او اظهار کرد: از آنجا که استان مرکزي از استان‌هاي برتر کشور در حوزه‌هاي فرهنگي است و علاوه بر آن از توانمندي‌هاي صنعتي بالايي برخوردار است مورد توجه کشورهاي حوزه درياي خزر قرار دارد.
«فراهاني» با بيان اينکه پيش از اين نيز پيشنهاد خواهرخواندگي شهرهاي دليجان در استان مرکزي با دليجان در کشور ارمنستان مطرح شده بود، اظهار کرد: طرح‌هاي خواهرخواندگي شهرهاي استان مرکزي با شهرهاي کشورهاي ديگر در زمينه معرفي صنايع‌دستي استان، ارتقاي مبادله گردشگر و فراهم آوردن زمينه سرمايه‌گذاري مشترک تاثيرگذار است.
اين مقام مسوول در اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي ابراز اميدواري کرد از اين طريق زمينه معرفي استان در کشورهاي حوزه درياي خزر، منطقه قفقاز و خاورميانه فراهم شود.

https://ccsi.ir//vdcg.u9qrak9nxpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه