شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ , 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : 4660

سرگئی لاورف، وزیر خارجه روسیه، ضمن رد تاثیر تعیین ضرب الاجل برای حل موضوع هسته‌ای ایران، این جدول‌های زمانی را به عنوان چیزی "ساختگی" محکوم کرده است.
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس‌تی‌وی"، لاورف روز جمعه (۲ تیر، ۲۲ ژوئن) در مصاحبه با شبکه خبری روسیه ۲۴ گفت: "برای حل و فصل این مساله، خودداری از تهدید مکرر استفاده از زور، دست کشیدن از سناریوها علیه ایران و توقف سخن‌پراکنی از شکست گفت‌وگوها ضروری است."

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که گفت‌وگوهای بین‌المللی نباید طولانی شود، اما یادآور شد که تعیین هرگونه ضرب‌الاجل ساختگی و اتمام حجت اشتباه خواهد بود.

لاوروف به دور اخیر گفت‌وگوهای چندجانبه بین ایران و گروه ۱+۵ در مسکو اشاره کرد و نتیجه آن مذاکرات را رضایت‌بخش دانست.

وزیر خارجه روسیه گفت: "هیچ توافقی درباره ماهیت مساله هسته‌ای ایران حاصل نشد، اما از دیدگاه ما، این نشست بسیار سودمند بود."

نشست مسکو پس از توافق دو طرف در نشست دو روزه بغداد برگزار شد.

پیش از نشست بغداد نیز تهران و گروه ۱+۵ سه دور گفت‌وگو با یکدیگر کردند که دور نخست دسامبر سال در ژنو و دور دوم و سوم آن به ترتیب در ژانویه ۲۰۱۱ و آوریل ۲۰۱۲ در استانبول برگزار شد.

امریکا و رژیم اسرائیل همواره در راستای تلاش‌های خود برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران به بهانه نظامی بودن آن، این کشور را با گزینه حمله نظامی تهدید می‌کنند.

ایران نیز با رد این اتها‌م‌ها می‌گوید که به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق توسعه و دستیابی به فن‌آوری انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز برخوردار است.

https://ccsi.ir//vdch.-nkt23n-vftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه