تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : 3971

رییس‌جمهور در دیدار وزیر دفاع آذربایجان روابط تهران – باکو را روابطی عمیق و برادرانه توصیف کرد و گفت:‌ این روابط هیچگاه تحت تاثیر حوادث مقطعی قرار نخواهد گرفت.
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور روز گذشته در دیدار صفر ابی‌اف وزیر دفاع آذربایجان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از استقلال، عظمت، پیشرفت و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان حمایت می‌کند، اظهار داشت: از گذشته‌های دور تا به امروز روابط جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان روابطی صمیمی و برادرانه بوده است و هیچگونه مشکلی در روابط بین دو کشور وجود نداشته است.
رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید مراقب دشمنان دوکشور و شیاطین بود، افزود: دشمنان نمی‌خواهند روابط تهران – باکو گسترش پیدا کند، البته مشکلات مصنوعی وجود دارد که می توان آنها را برطرف و سطح روابط را گسترش داد.
احمدی‌نژاد ادامه داد: امروز دشمنان مشترک دو کشور نمی‌خواهند نه ایرانی وجود داشته باشد و نه آذربایجانی چرا که آنها همواره به دنبال منافع خود بودند تا بتوانند از این طریق ایران و آذربایجان را زیر سلطه خود درآورند.
رییس‌جمهور همچنین با بیان اینکه ما مطمئن هستیم هیچ مشکلی از سوی کشور دوست و برادر آذربایجان علیه ایران رخ نمی‌دهد، گفت:‌ مطمئن باشید روابط تهران – باکو هیچگاه صدمه نخواهد دید، زیرا جمهوری اسلامی ایران همواره پیشرفت و عظمت آذربایجان را پیشرفت خود می‌داند و این موضوعی نیست که به سادگی از بین برود.
وی با تاکید بر اینکه روابط سیاسی و اقتصادی ایران و آذربایجان همواره براساس مذاکرات و گفتگوهای مقامات ارشد دو کشور تنظیم گردیده است، خاطر نشان کرد: قطعاً این روابط هیچگاه تحت تأثیر و القاء فرد، گروه و یا رسانه‌ای قرار نخواهد گرفت.
احمدی‌نژاد در ادامه به گفتگوهای سازنده وزرای دفاع دو کشور اشاره کرد و گفت:‌ باید تلاش کرد تا این روابط هر چه بیشتر گسترش یابد چرا که گسترش سطح روابط بین تهران – باکو علاوه بر دو کشور به نفع کشورهای منطقه نیز خواهد بود.
وی همچنین در این دیدار پیشاپیش عید نوروز را به الهام علی‌اف رییس‌جمهور، دولت و ملت جمهوری آذربایجان تبریک گفت.
صفر ابی‌اف وزیر دفاع آذربایجان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، خواستار افزایش سطح همکاری‌ها بین دو کشور شد.
وزیر دفاع آذربایجان با بیان اینکه روابط تهران - باکو روابطی عمیق و رو به گسترش است، تاکید کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند خللی در روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد کند.
وی افزود: آذربایجان همچون گذشته به هیچ‌کس اجازه نخواهد داد که از زمین و هوای این کشور بر علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کند چرا که ما کشور ایران را کشور دوست و برادر خود می‌دانیم.
صفر ابی‌اف همچنین در این دیدار پیام تبریک عید نوروز الهام علی‌اف رییس‌جمهور آذربایجان، دولت و ملت این کشور را به دکتر احمدی‌نژاد ابلاغ کرد.

https://ccsi.ir//vdcb.zbfurhb98iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه