جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ , 27 May 2022
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : 23558
قدردانی باکو از بیانات مقام معظم رهبری
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از بیانات رهبر جمهوری اسلامی ایران در مورد درگیری ارمنستان و آذربایجان و پشتیبانی از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قدردانی می‌کنیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در استقبال از بیانات مقام معظم رهبری در روز سه شنبه که گفتند، همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود، اعلام کرد: ما از بیانات رهبر جمهوری اسلامی ایران آیت الله سید علی خامنه ای در مورد درگیری ارمنستان و آذربایجان و پشتیبانی از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قدردانی می کنیم.
رهبر عالی با تکرار حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از موضع عادلانه آذربایجان که مبتنی بر قوانین بین المللی است، گفتند که تمام مناطق آذربایجان که  توسط ارمنستان اشغال شده، باید آزاد شود و همه این مناطق باید به آذربایجان برگردانده شود.
ما از تلاش های دولت دوست ایران برای حل مناقشه ارمنستان و آذربایجان، از جمله سفر سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران به منطقه و ارائه ابتکار عمل برای حل هرچه سریع تر این مناقشه قدردانی می کنیم.
بر این باوریم که روابط بین کشورهایمان که بر پایه ریشه های تاریخی بنا شده اند با موفقیت پیشرفت خواهد کرد و این روابط در خدمت تأمین صلح، ثبات و رفاه در منطقه خواهد بود.
به گزارش تسنیم، روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی ایران به جنگ اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع حادثه‌ای تلخ و تهدیدکننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد
 
  https://ccsi.ir//vdcc4pqi.2bq1p8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه