جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ , 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : 25083
گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه ترکیه
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه‌شب با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه تلفنی گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه‌شب با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه تلفنی گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان گفت: خبر حادثه تلخ زلزله در جنوب ترکیه، اینجانب، دولت و ملت ایران را بسیار متأثر و متألم کرد، این حادثه را خدمت جنابعالی، دولت و مردم عزیز جمهوری ترکیه به‌ویژه خانواده‌های مصیبت‌دیده تسلیت می‌گوییم. در این شرایط سخت، کنار ملت و دولت ترکیه هستیم.
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: بر اساس دستورات رئیس محترم جمهوری، سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل با شما و ارائه کمک‌های لازم آمادگی دارد، در همین راستا امشب تیم پزشکی و امدادی هلال احمر ایران برای کمک به نجات آسیب‌دیدگان وارد ترکیه می‌شوند.
امیرعبداللهیان ادامه داد: ما علاوه بر مردم عزیز ترکیه، نگران وضعیت ایرانیان و دانشجویان مقیم در مناطق زلزله‌زده هستیم و از مساعدت شما در کمک به وضعیت آنان سپاسگزاریم.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی، برای مجروحان شفای عاجل و برای خانواده‌های مصیبت‌دیده صبر و بردباری و برای ملت ترکیه سربلندی و بهروزی مسئلت کرد.
آقای چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این گفتگو از حمایت و‌ ابراز همدردی رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، دولت و ملت ایران با رئیس جمهور، دولت و ملت ترکیه قدردانی کرد.
وزیر امور خارجه ترکیه با تشریح وضعیت زلزله کنونی و خسارات اولیه وارده، بابت آمادگی ایران برای اعزام تیم پزشکی و امدادرسانی هلال احمر نیز تشکر و قدردانی کرد.
وی همچنین بر توجه دولت ترکیه به وضعیت ایرانیان و دانشجویان و همکاری با سفارت ایران در آنکارا و سرکنسولگری ایران در ارزروم برای ارائه هرگونه مساعدت به آنها تأکید کرد.
 
  https://ccsi.ir//vdchxvni.23nm6dftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه