جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ , 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : 25035
پوتین پیروزی توکایف را تبریک گفت
رئیس‌جمهوری روسیه امروز دوشنبه با ارسال پیامی پیروزی دوباره قاسم جومارت توکایف در انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان را تبریک گفت.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در پیامی با تبریک انتخاب دوباره قاسم جومارت توکایف به عنوان رئیس‌جمهوری قزاقستان گفت: شما حکم اعتماد قانع‌کننده‌ای دریافت کردید.
پوتین در پیامی تلگرامی که در وب‌سایت کرملین منتشر شد، گفت: قاسم جومارت کملویچ عزیز، صمیمانه انتخاب مجدد شما به سمت رئیس‌جمهور جمهوری قزاقستان را تبریک می‌گویم. شما یک حکم متقاعدکننده اعتماد از طرف هموطنان خود دریافت کرده‌اید و فرصت‌های جدیدی را برای اجرای دوره توسعه‌ای که نشان می‌دهید، ایجاد می‌کنید.
رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان امروز با اشاره به نتایج اولیه رای‌گیری یکشنبه بیستم نوامبر اعلام کرد، قاسم جومارت توکایف با کسب ۸۱.۳۱ درصد از آراء در انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام به پیروزی رسید.
نتیجه این دور از انتخابات قابل پیش‌بینی و مسلم بود که توکایف در برابر رقبایش پیروز خواهد شد و این پیروزی به توکایف ۶۹ ساله به‌طور قطعی نوعی اختیارات شخصی را خواهد بخشید.
توکایف، وزیر امور خارجه سابق قزاقستان و معاون سابق دبیرکل سازمان ملل متحد بر اصلاحات قانون اساسی نظارت داشته است. او همچنین وعده داده که درآمدهای نابرابر را با ریشه‌کن کردن فساد و توزیع عادلانه‌تر ثروت کشور، کاهش دهد.
 
  https://ccsi.ir//vdcen78w.jh8nxi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه