تاریخ انتشار :پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶
کد مطلب : 24410
راهداری: مسیر تردد کامیون‌های ایرانی به ارمنستان تغییر نکرده

باکو از کامیون‌های ایرانی عوارض دریافت می‌کند

مرز جلفا و مسیر نخجوان به ارمنستان طبق روال قدیم بسته است
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی گفت: مسیر تردد کامیون‌های ایرانی به ارمنستان تغییر نکرده و طبق روال قبلی انجام می‌شود.
اورجعلی علیزاده، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مسیر تردد این کامیون ها همچنان از مرز نوردوز انجام می شود، افزود: هم اکنون ترافیک عبوری کامیون ها در این مسیر برقرار بوده و هیچ گونه محدودیتی در تردد کامیون ها در این مسیر وجود ندارد.
وی با بیان اینکه دولت جمهوری آذربایجان برای تردد کامیون های ایرانی در این مسیر از آنان عوارض دریافت می کند، اظهار داشت: مرز جلفا و مسیر نخجوان به ارمنستان نیز طبق روال قدیم بسته بوده و تردد در این مسیر به مقصد ارمنستان انجام نمی شود.
علیزاده، ادامه داد: در این مسیر تردد فقط برای کامیون های آذری و ایرانی به مقصد ترکیه برقرار است.
پایانه مرزی و گمرک نوردوز در ۶۰ کیلومتری شرق جلفا و در روبروی شهر آگاراک (مغری) جمهوری ارمنستان واقع شده است.
این پایانه در زمینی به مساحت هشت هکتار در سال ۸۳ طراحی و اجرا شده و شامل ۲ سالن مسافری ورودی و خروجی با زیربنای سه هزار مترمربع در ۲ طبقه و سالن تجاری با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و سایر کاربری های اداری به مساحت ۲۰۰ مترمربع است.
پایانه مرزی نوردوز در شهرستان جلفا ارتباط کشورمان با جمهوری ارمنستان را از طریق پل احداث شده بر روی رودخانه ارس برقرار می کند و با جمهوری خودمختار نخجوان (جمهوري آذربایجان) هم از طریق پایانه مرزی جلفا ارتباط زمینی امکان پذیر است.
آذربایجان شرقی با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان مرز مشترک دارد.
دريافت عوارض از كاميون هاي ايراني توسط جمهوري آذربايجان در حالي دريافت مي گردد كه در 30 سال گذشته بعد از فروپاشي شوروي همه مايحتاج مورد نياز نخجوان از طريق عبور از خاك جمهوري اسلامي ايران بدون دريافت هيچ عوارضي تامين مي شود.
منبع: پايگاه خبري تحليلي انتخاب https://ccsi.ir//vdcawynu.49ny615kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه