تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : 24366
ابراز رضایت لاوروف و جان کری از مذاکرات دوجانبه در مسکو
وزیر امور خارجه روسیه سفر نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور تغییرات اقلیمی به مسکو را بسیار مهم و ارسال علامتی مثبت برای روابط دوجانبه و امکان همکاری‌ در عرصه‌های دارای منافع مشترک ارزیابی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که سفر "جان کری" نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در مسائل تغییرات اقلیمی به مسکو، یک ارسال علامت مثبت برای روابط دوجانبه است.  
لاوروف گفت: «به عقیده من، سفر آقای جان کری به مسکو، بسیار مهم و ارسال علامت مثبتی از نقطه نظر روابط دوجانبه بوده و باعث از بین رفتن تنش‌ها و برقراری روابط کاری حرفه‌ای در تمامی عرصه‌هایی می‌شود که دو کشور دارای منافع مشترک بوده و می‌توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.»
به گفته وی، چنین برخوردی دقیقاً یادآور روح حاکم بر نشست سران ولادیمیر پوتین و جو بایدن در ژنو است و مقامات مسکو به نوبه خویش آمادگی دارند که گفتگوهایی برابر، همراه با احترام و با هدف تقویت همکاری‌ها و یافتن توازن در منافع دوجانبه را با واشنگتن از سر بگیرند.
وزیر خارجه روسیه همچنین تأکید کرد که طبق برنامه ریزی انجام شده، جان کری مذاکرات فشرده‌ای با نمایندگان رئیس جمهوری در مسائل تغییرات اقلیمی و توسعه پایدار و همچنین برخی اعضای کابینه وزرای دولت خواهد داشت.
جان کری نیز شب گذشته در پیامی توئیتری، نخستین روز سفر خود به مسکو و مذاکراتش با وزیر امور خارجه روسیه را بسیار خوب و مثبت ارزیابی کرد و نوشت: «بسیار مهم است که ما به بررسی و تبادل نظر درباره دستورکار نشست جهانی مربوط به تغییرات اقلیمی پراخته و امکان همکاری‌های دوجانبه و کمک به رفع بحران‌ها در این زمینه را بررسی کردیم.»
  https://ccsi.ir//vdcaienu.49nyi15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه