تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب : 24362
رزمایش مشترک ترکیه، جمهوری آذربایجان، پاکستان و قطر در آنکارا
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که رزمایش نظامی مشترک نیروهای ویژه ترکیه، آلبانی، جمهوری آذربایجان، قطر، قزاقستان، پاکستان و ازبکستان تحت عنوان آناتولی- ۲۱ برگزار شد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که رزمایش نظامی مشترک نیروهای ویژه ترکیه، آلبانی، جمهوری آذربایجان، قطر، قزاقستان، پاکستان و ازبکستان تحت عنوان آناتولی- 21 با شکل موفقیت آمیزی به پایان رسیده است.
این رزمایش 12 روزه که کوزوو و مغلوستان نیز به عنوان ناظر در آن حضور داشتند، از تاریخ 28 ماه ژوئن آغاز شده و تا روز دهم ماه جولای ادامه یافت.
رزمایش آناتولی-21 در آنکارا برگزار شد و هدف از آن افزایش دوستی، همکاری و هماهنگی بین نیروهای این کشورها، انتقال تجربیات و نیز عملیات مشترک بین نیروها عنوان شده است.
هفته اول تیرماه نیز مانور مشترکی بین نیروهای نظامی ترکیه و جمهوری آذربایجان انجام گرفته بود.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان درباره آن رزمایش اعلام کرده بود که رزمایش مشترک نظامی نیروی زمینی و هوایی ترکیه و جمهوری آذربایجان با عنوان «مصطفی کمال آتاترک -2021» در حومه باکو انجام می شود.
در رزمایش مذکور 600 سرباز، حدود 40 فروند تانک و خودروهای زرهی، 20 فروند توپ، 7 فروند بالگرد نظامی و نفربر و 50 دستگاه خودرو شرکت کردند.
 
  https://ccsi.ir//vdcgxw9x.ak9t34prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه