تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۴
کد مطلب : 22019
وزیر امور خارجه روسیه و همچنین رئیس سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند: نیروهای درگیر در شرق اوکراین توانستند با موفقیت عملیات عقب‌نشینی از خط مقدم درگیری و تفکیک نیروها را آغاز کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، توماس گرمینگر، دبیرکل سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در یک کنفرانس خبری مشترک با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در شهر مسکو اظهار کرد: در فرآیند حل و فصل درگیری در اوکراین پیشرفت حاصل شده است.
او عنوان کرد: عملیات تفکیک قوا در شرق اوکراین با موفقیت آغاز شد. ما سه سال بود که منتظر چنین گامی بودیم و اکنون این اتفاق در حال رخ دادن است و ما شاهد آن هستیم و این باعث امیدواری ماست. ما شاهد پیشرفت هستیم و هر چند که این مساله دارای چالش است اما می‌تواند عملی شود.
وزیر امور خارجه روسیه نیز تاکید کرد: بعد از انتخاب ولودیمیر زلنسکی به ریاست جمهوری اوکراین امیدها برای حل و فصل درگیری در شرق اوکراین تغییر کرده و بهبود یافت.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: موضع مسکو نسبت به توافقنامه‌های مینسک برای حل بحران شرق اوکراین ثابت است و هیچ جایگزینی برای آن جهت عبور از این بحران نیست.
این عملیات تفکیک قوا در روستایی که پیش از آن بر سر آن از سوی گروه تماس سه جانبه متشکل از اوکراین، روسیه و سازمان توسعه و همکاری اقتصادی توافق شده بود انجام شده و در حال حاضر نیز در دو نقطه دیگر در دست انجام است.
لاورف در ادامه صحبت‌هایش تصریح کرد: ما امیدوار هستیم که رئیس جمهور زلنسکی به عنوان فرمانده کل قوا در اوکراین اجرای این دستورات را تضمین خواهد کرد و هدف نهایی جدا ساختن طرف‌های درگیر در طول خط تماس است.
گروه تماس سه جانبه اوکراین در سال ۲۰۱۵ در شهر مینسک به هدف تسهیل حل و فصل درگیری در شرق اوکراین تشکیل شد.
همچنین لاوروف اعلام کرد، روسیه هیچ گزارش مستدلی درباره حصول درگیری بین نیروهای مسلح سوریه و ترکیه در شمال شرق سوریه دریافت نکرده است.
وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: در زمان اجرای توافقنامه‌های بزرگ در میدان برخی خشونت‌ها روی می‌دهد که گریز ناپذیرند. من هیچ گزارش مستدلی و اخباری موثق درباره حصول درگیری خطرناک بین دو ارتش سوریه و ترکیه در منطقه مشخص دریافت نکردم.
این در حالی است که پیشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند، درگیری‌های شدیدی بین دو ارتش سوریه و ترکیه در حومه راس العین در شمال سوریه رخ داده است.
https://ccsi.ir//vdcdnz0x.yt0xf6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه