تاریخ انتشار :جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۳
کد مطلب : 21448
یک نماینده رده بالای مجلس سفلای پارلمان روسیه با هشدار نسبت به اینکه وضعیت شبه‌جزیره کره در حال حاضر بی ثبات تلقی می‌شود، نسبت به بالا گرفتن دوباره تنشها در این منطقه با رو آوردن دوباره به نمایش قدرت نظامی اظهار نگرانی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، لئونید اسلاتسکی، نماینده و رئیس کمیته امور بین‌الملل در مجلس سفلای پارلمان روسیه اظهار کرد، وضعیت شبه‌جزیره کره را با توجه به پرتاب های موشکی اخیر کره شمالی در پاسخ به برنامه‌های آمریکا و کره جنوبی برای اجرای رزمایش در منطقه، نمیتوان با ثبات خواند.
این نماینده پارلمان روسیه خاطر نشان کرد: تا کنون هنوز وضعیت در شبه جزیره کره به گونه‌ای نبوده که آن را عادی شده بدانیم. پرتابهای موشکی اخیر کره شمالی پاسخ مستقیم این کشور به برنامه‌ریزی آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش در ماه اوت بودند. همانطور که می‌دانیم نه واشنگتن و نه سئول به رغم مذاکراتی که در مورد خلع‌ سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره انجام می‌شود، دست از این برنامه‌های خود برنداشته‌اند.
وی اظهار داشت: نمایش قدرت نظامی چیزی است که تنها باعث شعله‌ور شدن دوباره آتش تنشها در منطقه خواهد شد.
اسلاتسکی ادامه داد: همه طرفها باید آرامش خود را حفظ کرده و از تحریک به تشدید تنشها در منطقه همزمان با مشاهده روندهای مثبت برای حل بحران کره بپرهیزند. ما تمایل داریم که برای حل شدن این وضعیت با استفاده از تمامی مجاری و ارتباطات موجود در چارچوب تعاملات بین پارلمانی وارد گفت‌وگو شویم.
روز پنجشنبه مقامهای کره جنوبی اعلام کردند، کره شمالی اقدام به پرتاب دو موشک کوتاه برد به سمت شرق کرده و این موشکها در دریای ژاپن سقوط کرده‌اند.
وزارت دفاع کره جنوبی عنوان کرد، به اعتقاد این وزارتخانه، یکی از این موشکها حدود ۶۹۰ کیلومتر و دیگری حدود ۴۳۰ کیلومتر را طی کرده‌اند. ارتش کره جنوبی این احتمال را که یکی از این موشکهای آزمایش شده، محصولی جدید بوده باشند رد نکرد.
https://ccsi.ir//vdciv5ar.t1az52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه