دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ , 15 Aug 2022
تاریخ انتشار :جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب : 21024
در جریان سفر الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان به چین که روز گذشته (چهارشنبه) صورت گرفت، توافقنامه هایی به ارزش 821 میلیون دلار میان شرکت های دو کشور امضا شد
پکن و باکو توافقنامه های 821 میلیون دلاری امضا کردند
به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رسمی 'آذرتاج'، این توافقنامه ها در دومین همایش بین المللی 'یک کمربند- یک راه' در پکن به امضا رسید.
توافقنامه ها شامل ساخت کارخانه تولید لاستیک خودروها در باکو، ایجاد مجتمع گلخانه ای 300 هکتاری در شهرستان کوردمیر، راه اندازی پارک های صنعتی کشاورزی در چند شهرستان این کشور است.
همچنین میان دو کشور توافقنامه ایجاد راهرو مخابراتی آسیا- اروپا در قالب برنامه 'Azerbaijan Digital HUB' و نیز موافقتنامه انتقال دوهزار و 500 کانتینر از طریق دالان حمل و نقل ترانس خزر و خاک جمهوری آذربایجان امضا شد.
در سفر علی اف همچنین تفاهمنامه ایجاد خانه بازرگانی جمهوری آذربایجان در شهر «چندو» چین به امضا رسید.
شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان در مراسم امضای این اسناد، کشورش را شریک عمده چین در منطقه قفقاز جنوبی توصیف کرد و گفت : 43 درصد از تجارت چین در منطقه قفقاز جنوبی با جمهوری آذربایجان انجام می شود.
وی با اشاره به این که سرمایه گذاران چینی 800 میلیون دلار در اقتصاد جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری کردند، حجم سرمایه گذاری این کشور در اقتصاد چین را یک میلیارد 700 میلیون دلار اعلام کرد .  https://ccsi.ir//vdci5uar.t1azr2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه