تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲
کد مطلب : 17133
مراسم تحلیف حسن روحانی در رسانه های روسی بازتاب گسترده ای داشت و با انتشار بخش هایی از سخنان رئیس جمهوری ایران، نوشتند وی در این مراسم که با حضور پرشمار میهمانان بلندپایه و نمایندگان رسانه های خارجی برگزار شد، به آمریکا برای نقض برجام هشدار داد.
*** ریانووستی:
خبرگزاری ریانووستی در گزارش خود نوشت: روز شنبه مراسم تحلیف روحانی برگزار شد و وی در جایگاه دوازدهمین مقام رئیس جمهوری اسلامی ایران سوگند یاد کرد.
 
رسانه روسی افزود: در مراسم با شکوه تحلیف که با سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، مقام های 92 کشور شرکت کردند.
 
رسانه روسی همچنین بخش هایی از سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرده که در باره نقض برجام هشدار داده و تاکید کرده، هر گونه مشکل آفرینی برای توافق هسته ای از طرف ایران پاسخ داده خواهد شد، اما تهران نخستین نقض کننده نخواهد بود.
 
*** کامسامولسکایا پراودا:
روزنامه کامسامولسکایا پراودا نوشت: روحانی متن سوگند ریاست جمهوری را قرائت، سپس امضا و همچنین عهد کرد که از حقوق و آزادی های مردم ایران دفاع کند.
 
وی در سخنان خود خاطرنشان کرد که برای تحکیم روابط ایران با دیگر کشورها مصمم است.
 
روحانی گفت که برقراری تماس های سازنده با کشورهای مختلف، تعمیق روابط در منطقه و افزایش سطح همکاری با کشورهای دوست انتخاب آگاهانه و ضرورت مرتبط با امنیت بین المللی است.
 
در گزارش روزنامه روسی همچنین با اشاره به شرکت مقام های دهها کشور در مراسم تحلیف آمده که از طرف روسیه نیز دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر در تهران حضور یافت.
 
*** ایتارتاس:
مراسم تحلیف روحانی در خبرگزاری ایتارتاس نیز بازتاب یافته، از جمله در یک خبر حضور سران و مقام های دهها کشور در تهران مورد توجه قرار گرفته است.
 
رسانه روسی نوشت: رئیس جمهوری ایران سوگند یاد کرد که برای دفاع از حقوق و آزادی های مردم ایران و اصول جمهوری اسلامی تلاش و استقلال سیاسی و اقتصادی کشور را حفظ کند.
 
در گزارش آمده است: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، فرماندهان ارشد نظامی، سران و مقام های بلندپایه کشورهای مختلف جهان و شخصیت های اجتماعی شاهد ادای سوگند روحانی بودند.
 
ایتارتاس افزوده است که برای شرکت در این مراسم، هیات هایی از 100 کشور از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و روسیه به ایران سفر کرده اند.
 
روحانی در این مراسم در مورد نقض برجام نیز هشدار داده و اعلام کرد که ایران در برابر چنین اقدامی سکوت نخواهد کرد و حتما پاسخ می دهد.
 
*** اسپوتنیک:
خبرگزاری اسپوتنیک با شلوغ خواندن حضور نمایندگان رسانه ها در آئین دومین دوره تحلیف ریاست جمهوری حسن روحانی، نوشت: بیش از 108 خبرنگار از مهم ترین رسانه های 64 کشور مختلف در آئین سوگند رئیس جمهوری ایران حضور داشتند.
 
این رسانه امروز (شنبه) نوشت: روحانی پس از پایان مراسم تحلیف، رسما دور دوم ریاست جمهوری خود را آغاز کرد.
 
اسپوتنیک ادامه داده است: افزون بر فعالیت خبرنگاران، حضور بیش از 1200 میهمان داخلی و خارجی از جمله فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و پخش مستقیم رادیویی و تلویزیونی از ویژگی های دوازدهمین تحلیف رئیس جمهوری در ایران بود.
 
بنا به این گزارش، خبرنگاران و گروههای تصویربرداری از اتریش، اسپانیا، استرالیا، افغانستان، امارات، آمریکا، انگلستان، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، آلمان، ترکیه، چین، روسیه، ژاپن، سوریه، سوئیس، عراق، فرانسه، فلسطین، قطر، کره شمالی، کویت و لبنان مراسم تحلیف را پوشش دادند.
 
مهم ترین رسانه‌ها نیز خبرگزاری‌های فرانسه، آسوشیتدپرس، بلومبرگ، تیما، آنسا، شین هوا، آناتولی و کیودو و همچنین روزنامه‌های تایمز، ایندیپندنت، فاینشنال تایمز،‌ آساهی، ون هویی و یومیوری بودند.
 
تلویزیون های الجزیره، المنار، فونیکس، راشاتودی، CNN, NBC, ZDF, ARD, CBS, CCTV و همچنین موسسه عکس گتی ایمیجز و نشریه تایم هم از جمله دیگر رسانه‌های پوشش‌دهنده تحلیف بودند.
 
*** ایزوستیا:
روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو هم در بخش اخبار آنلاین خود نوشت: روحانی در مقام رئیس قوه مجریه ایران سوگند یاد کرد و مراسم تحلیف وی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
 
در گزارش روزنامه روسی یادآوری شده است: روحانی که در انتخابات ریاست جمهوری 57 درصد آرا کسب کرده، باید در دو هفته آینده کابینه جدید خود را برای تایید به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.
 
روحانی 68 ساله همچنین اهداف اصلی دولت آینده را حل مسائل داخلی ایران ازجمله بیکاری، فساد مالی و فقر عنوان و بر ضرورت توسعه همکاری های اقتصادی خارجی نیز تاکید کرده است.
 
مراسم تحلیف روحانی در حدود 30 رسانه روسی از جمله روزنامه های کامرسانت، راسیسکایا گازتا و شبکه های تلویزیونی راشاتودی، ار.ب.کا، لایف نیوز و وستی و همچنین روزنامه اینترنتی وزگلیاد و تارنمای روسی گازتا رو نیز بازتاب داشت.


منبع: ایرنا
https://ccsi.ir//vdcexz8z.jh8fxi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه