تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : 16725
دفتر يادبود شهدا و مجروحان حملات تروريستي تهران، در سفارت ايران در مسكو، تاشکند، تونس، آرژانتین، بیروت، بلاروس، پاکستان و آستراخان روسیه گشوده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سفيران و نمايندگان بيش از پنجاه كشور جهان، دفتر يادبود شهداي حملات تروريستي تهران را در مسكو امضا و مراتب همدردي عميق خود را با دولت و ملت ايران ابراز كردند.
 
 
همچنين نمايندگان وزارت امورخارجه، شوراي فدراسيون و مجلس دوماي روسيه هم با حضور در سفارت كشورمان و امضا دفتر يادبود، با سفير جمهوري اسلامي ايران در روسيه ديدار و حادثه تروريستي اخير در تهران را محكوم كردند .
 
گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در تاشکند
غیرت فاضل اف معاون آسیایی وزارت امور خارجه ازبکستان در غیاب وزیر امور خارجه این کشور با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران، نسبت به شهدای حادثه تروریستی روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام (ره) ادای حترام و دفتر یاد بود را نیز امضا کرد.
 
همچنین شماری از مقام های ازبکستانی و دیپلمات های مقیم در این مراسم تسلیت و همدردی خود را با خانواده شهدا و ملت ایران ابلاغ و عملیات تروریستی صورت گرفته را محکوم کردند.
 
دیروز نیز شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان با ارسال پیامی به حسن روحانی همتای خود ضمن ابراز تاثر عمیق خود، اقدام های تروریستی در تهران را به شدت محکوم و با دولت و ملت ایران و همچنین خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد.
 
گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در آرژانتین 
شماری از مردم با گذاشتن دسته های گل و روشن کردن شمع در برابر سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوئنوس آیرس، با خانواده های شهدا و آسیب دیدگان این حوادث تروریستی، ابراز همدردی کردند.
 
در این رابطه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین، ضمن محکومیت شدید حملات تروریستی و ابراز همدردی با خانواده شهدا، دفتر یادبود و گرامیداشت شهدای این حادثه دردناک را در محل این نمایندگی گشود.
 
گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در بیروت
این مراسم از ساعت 11 صبح امروز به وقت محلی آغاز شد و تا ساعت 16 ادامه پیدا خواهد کرد.
 
شخصیت های سیاسی، مذهبی، فرهنگی، اقتصادی و رسانه ای لبنان و سفیران و دیپلمات های ارشد مقیم لبنان با حضور در سفارت ایران ضمن دیدار با «محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران و ابراز همدری و تسلیت، دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران را امضاء می کنند.
 
«ایوب حمید» به نمایندگی از «نبیه بری» رئیس پارلمان، سفیران آرژانتین و پاکستان و نمایندگان سفارتخانه های الجزایر، مصر، تونس، استرالیا، عراق و کوبا در لبنان ضمن دیدار با سفیر ایران دفتر یادبود را امضا کردند.
 
همچنین رئیسان و نمایندگان احزاب لبنان همچون جنبش امل، حزب کمونیست، جماعت اسلامی، جنبش خلق نیز در سفارت ایران حضور به عمل رساندند و مراتب همدری خود را نسبت به شهدای حملات تروریستی تهران ابراز داشتند.

پیش از این «میشل عون» رئیس جمهوری و نبیه بری رئیس پارلمان و احزاب و شخصیت های سیاسی و مذهبی لبنان در پیام های جداگانه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی تهران، مراتب همدری و همبستگی خود را با ملت و دولت ایران اعلام کردند.
 
گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در بلاروس
 
مقام های بلندپایه بلاروسی و دیپلمات های مقیم مینسک با حضور در سفات و دیدار با مصطفی اویسی سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام تسلیت، دفتر گرامیداشت یاد شهدای عملیات تروریستی در تهران را امضا و این اقدام ها را محکوم می کنند.
 
ویتالی ووفک وزیر صنایع بلاروس با حضور در سفارت نیز پیام تسلیت دولت و ملت این کشور را به سفیر ایران ابلاغ و دفتر یادبود را امضا کرد.
 
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس هم با ارسال پیام تسلیت و ابراز همبستگی به حسن روحانی همتای خود، عملیات تروریستی در تهران را محکوم کرده است.
 
گروههای خبری رسانه ای و دوربین های شبکه های مختلف تلویزیونی بلاروس نیز برای تهیه گزارش و پوشش خبری این مراسم در سفارت ایران حضور یافته اند.
 
شماری از ایرانیان مقیم و همچنین شهروندان بلاروسی نیز با قرار دادن گل و روشن کردن شمع کنار دیوار سفارت جمهوری اسلامی ایران با خانواده شهدای عملیات تروریستی و مردم ایران ابراز همبستگی کردند.
 
 
گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در آستاراخان
خانم ایرینا ردننکو معاون دومای دولتی، آفاناسیف وزیرروابط بین الملل و اقتصاد خارجی به عنوان نماینده استانداری و دولت محلی و کولومین رئیس دفتر وزارت خارجه روسیه در استان آستراخان با حضور در سرکنسولگری پس از دیدار با علی محمدی سرکنسول ایران و ابلاغ تسلیت، دفتر یادبود شهدای حمله های تروریستی را امضا کردند.

سرکنسول قزاقستان و ترکمنستان و همچنین معاون شهردار استراخان دفتر یادبود را امضا و به خانواده شهدای این عملیات ادای احترام کردند.

الکساندر ژیلکین استاندار استراخان نیز در پیام های جداگانه ای به مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو و سیدحسن هاشمی استاندار تهران شهادت شماری از هموطنان به دست تروریست ها را تسلیت گفته است.

همزمان با ادامه حضور مقام های مختلف در سرکنسولگری ایران، گروههای خبری از جمله شبکه تلویزیونی استراخان ٢٤ و لوتوس از این مراسم گزارش تهیه می کنند.
 
 
 
گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در تونس
 
سفیران و دیپلمات های کشورهای مقیم تونس و نمایندگان احزاب و شخصیت های سیاسی، فرهنگی و هنری با حضور در سفارت ایران در تونس، دفتر یادبود شهدای عملیات تروریستی روز چهارشنبه تهران را امضا کرده و با ملت و دولت ایران ابراز همدردی و همبستگی کردند.
 
 
وزارت امور خارجه، احزاب و شخصیت های سیاسی، فرهنگی و هنری تونس در پی حوادث روز چهارشنبه، بیانیه ها و پیام های تسلیتی در محکومیت این ترور ناجوانمردانه صادرکردند.
 
 
جنش النهضه، حزب نداء، حزب مشروع تونس از جمله احزاب مهم این کشور بودند که در بیانیه های خود به ملت و دولت ایران تسلیت گفتتند و با خانواده های قربانیان این حمله های تروریستی ابراز همدردی کردند.

گشایش دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در پاکستان
دفتر یادبود شهیدان حملات تروریستی روز چهارشنبه هفته جاری به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، در پایتخت پاکستان گشوده شد.

در نخستین ساعت گشوده شدن دفتر یادبود در اسلام آباد، سفرا و دیپلمات های کشورهای مقیم پایتخت پاکستان با حضور در سفارت کشورمان و امضای دفتریادبود ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران، به مقام این شهید ادای احترام کردند.

این دفتریادبود تا پایان ساعت کاری عصر امروز در سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد نیز گشوده می شود.

پاکستان یکی از نخستین کشورهایی بود که با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر در تهران، مراتب تسلیت و همدردی دولت، پارلمان و مردم این کشور را با دولت، مجلس و ملت ایران ابراز داشت.
 
روز چهارشنبه، 'سردار ایاز صادق' رئیس مجلس ملی پاکستان در تماس تلفنی با 'علی لاریجانی' همتای ایرانی خود، ضمن محکوم کردن حادثه حملات تروریستی امروز در ایران، مراتب تسلیت و همدردی مجلس ملی، دولت و مردم پاکستان را به وی اعلام کرد.
 

17 خرداد در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که بر اثر ان 17 نفر شهید و حدود 50 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
 
 
https://ccsi.ir//vdcam0n6.49niu15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه