شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ , 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۰
کد مطلب : 4596

معاون سفیر کشور ارمنستان در ایران، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های ارمنستان مشغول تحصیل هستند.
گارنیک بادالیان، در حاشیه بازدید از مجموعه ثبت جهانی شده بیستون، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهار كرد: من در مورد تاریخ ایران و به ویژه این منطقه مطالعات بسیاری داشته‌ام، اما معتقدم که دیدن این آثار تاریخی چیز دیگری است که خوشبختانه در این سفر چنین فرصتی به ما دست داد.

وی ادامه داد: آثار تاریخی تنها متعلق به یک منطقه خاص نیست، بلکه متعلق به همه جهانیان است.

بادالیان افزود: دیدن آثار تاریخی استان کرمانشاه که از همه ادوار تاریخی است، برای من بسیار جالب و شگفت‌انگیز بود.

معاون سفیر کشور ارمنستان در ایران با اشاره به هدفش از حضور در استان کرمانشاه، گفت: این سفر با هماهنگی وزارت خارجه انجام شده که ما بتوانیم از نزدیک با پتانسیل‌های استان کرمانشاه آشنا شویم.

وی همچنین با اشاره به روابط بسیار خوب ایران و ارمنستان، افزود: دو کشور ایران و ارمنستان روابط بسیار خوب و نزدیکی با یکدیگر دارند و ما هم اکنون با استان‌های آذربایجان‌شرقی، اصفهان و حتی هرمزگان روابط اقتصادی داریم.

بادالیان یادآور شد: استان کرمانشاه نیز دارای پتانسیل‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف است که ما می‌توانیم با یکدیگر ارتباطات بیشتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های مختلف ارمنستان مشغول تحصیلند، همچنین در ایام مختلف سال گردشگران زیادی از ایران وارد ارمنستان می‌شوند و بالعکس، به گونه‌ای که در نوروز امسال حدود ۳۰ هزار ایرانی به ارمنستان سفر داشتند.

https://ccsi.ir//vdcf.1djiw6dtvgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه