پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ , 8 Dec 2022
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب : 3511
بنیاد مطالعات قفقاز برگزار می کند:

بررسی تحولات اقتصادی و وجوه توسعه در جمهوری آذربایجان؛ طی دو دهه استقلال

بنیاد مطالعات قفقاز - میز جمهوری آذربایجان
بررسی تحولات اقتصادی و وجوه توسعه در جمهوری آذربایجان؛ طی دو دهه استقلال

جمهوري آذربايجان سرزمين شعله‌ها و زيبايي، همسايه شمالي ايران، ۲۰ سال پس از فروپاشي شوروي، اكنون در مسير توسعه و پيشرفت قرار دارد و به مدد درآمدهاي سرشار نفتي اين كشور در حال تبديل شدن به يك كانون اقتصادي و صنعتي در منطقه است.
چرخ توليد و صنعت اين كانون اقتصادي را درآمدهاي نفت و گاز به حركت درآورده و از اين حيث مورد توجه سرمایه گذاری قدرت‌هاي بزرگ قرار گرفته است. امروز نام جمهوری آذربايجان در جهان با انرژي و خط لوله‌هاي اين كشور همچون باكو - تفليس - جيهان شناخته مي‌شود. اخيراً نيز شركت بريتيش پتروليوم قراردادي براي انتقال گاز از طريق خط لوله‌اي به طول ۱۳۰۰ كيلومتر را با جمهوري آذربايجان به امضا رسانده است. هم اکنون باکو به متروپلی در منطقه قفقاز تبدیل شده و هر روز ظاهر شهر در حال تغییر و درگونی ست!
بررسي چرايي اين موارد و تحولات اخير اقتصادی در اين جمهوري برخاسته از ويرانه شوروي موجب شد تا با همکاری کارشناسان و اساتید این حوزه از جمله دکتر بهرام امیراحمدیان مدرس دانشگاه و پژوهشگر ارشد مطالعات قفقاز و دکتر میرعبدالله حسینی عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی ميزگردي را با عنوان «بررسی تحولات اقتصادی و وجوه توسعه در جمهوری آذربایجان؛ طی دو دهه استقلال» در محل بنیاد مطالعات قفقاز دانشگاه تهران در روز سه¬شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۰ برگزار نماییم. ورود عموم به تمامی سلسله نشست¬های تخصصی بنیاد مطالعات قفقاز آزاد می¬باشد.
آدرس: تهران، میدان انقلاب، خ جمالزاده شمالی، کوچه معینی، پلاک ۱۷.
زمان: سه¬شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۰ – ساعت ۱۵ تا ۱۷
تلفن هماهنگی: ۷- ۸۸۹۹۳۶۶۶

https://ccsi.ir//vdcb.8bfurhbs8iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آقایان تورو خدا نگذارید این بی غیرت ها در ایران بلندگو داشته باشند.
عضويت در خبرنامه