پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ , 8 Dec 2022
تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۱۵
کد مطلب : 3495
برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی مرکز گرجی شناسی با مشارکت بنیاد مطالعات قفقاز  در تفلیس

نخستین کنفرانس بین المللی مرکز گرجی شناسی دانشگاه گرجستان با عنوان «مشکلات فعلی گرجی شناسی» با مشارکت بنیاد مطالعات قفقاز دانشگاه تهران و برخی مراکز مطالعاتی گرجستان از جمله دانشگاه گرجستان و دانشگاه دولتی تفلیس به صورت دو روزه برگزار شد. در این همایش در حدود ۵۰ مقاله در ۷ پانل در دو روز با موضوعات تاریخی، فرهنگی و زبانشناسی و ادبی ارائه شد.
در اين همايش پژوهشگران و استادان برجسته گرجی شناسی با ارايه جديدترين تحقيقات خود به مسائل متنوعی همچون جنبه های جهانی پلنگینه پوش، تحقیقات تاریخی گرجستان در خارج از کشور، زبان شناسی و دهها موضوع ديگر پرداختند.
بيش از نيمی از محققان مقيم گرجستان که مقالات آنها از بين ۶۰۰ پژوهش برگزيده انجمن مطالعات گرجی شناسی برای ارايه در نخستین کنفرانس در تفلیس انتخاب شده بود و سایر مقالات از کشورهای ایران، ترکیه، آمریکا، کانادا، انگلیس و روسیه برگزیده شده بود.
در افتتاحیه این سمینار سفیر جمهوری اسلامی ایران، دکتر مجید صابر و نماینده اسقف اعظم گرجستان، معاونین وزارتهای علوم و فرهنگ و وزیر امور دیاسپورا نیز حضور داشتند. از ایران دو مقاله حامد کاظم زاده از طرف بنیاد مطالعات قفقاز با عنوان پیشینه مطالعات گرجی در ایران و سعید مولیانی از گرجی پژوهان ایرانی با عنوان جایگاه تاریخی گرجیان ایران در پانل اول ارائه شد.

https://ccsi.ir//vdcc.oq1a2bq0pla82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

az bonyad sepasgozarim be khater tavajo be in bakhsh az masael va ravabete tarikhi va farhangi
از این دست همایش ها چرا در قفقاز شمالی برگزار نمی کنید که از مام وطن به دور افتاده اند و پول نفت را در این کشورهای آمریکایی می سوزونید.
ولی از زحماتتون سپاسگزاریم
عضويت در خبرنامه