شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : 25347
هاکان فیدان: قتل عام کنندگان در غزه محاکمه خواهند شد
وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه قتل عام کنندگان در غزه حساب پس خواهند داد، گفت: غزه به امید احتیاج دارد. ما به قوی‌ترین شکل ممکن اعلام می‌کنیم که از فلسطین حمایت می‌کنیم.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه امروز شنبه در نشست فوق العاده وزرای خارجه 8 کشور اسلامی در حال توسعه در استانبول که با موضوع غزه در حال برگزاری است طی سخنانی با بیان اینکه ما از طرح دو دولتی بر مبنای مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی حمایت می‌کنیم، اظهار داشت: دهها کشور، فلسطین را به رسمیت شناخته اند و در مقابل این بی عدالتی تاریخی ایستادند و اطمینان دارم که کشورهای دیگر نیز آن را دنبال خواهند کند.
وی افزود: فلسطین در یک نقطه به عضویت کامل سازمان ملل در خواهد ‌آمد. ما دیگر کشورها را نیز دعوت می کنیم که فلسطین را به رسمیت بشناسند.
وزیر خارجه ترکیه با اشاره به حمایت حماس از آتش بس پایدار در غزه گفت: ما به دنبال صلح و جنگ نیستیم، بلکه یک راه حل عادلانه را دنبال می کنیم. در این چارچوب بجز دولت مستقل فلسطینی راه حل دیگری وجود ندارد.
فیدان با بیان اینکه قتل عام کنندگان در غزه حساب پس خواهند داد، گفت: غزه به امید احتیاج دارد. ما به قوی ترین شکل ممکن اعلام می کنیم که از فلسطین حمایت می کنیم. ما همواره در کنار ملت فلسطین بوده ایم و در بازسازی غزه نیز چنین است. ما از اتحاد فلسطین حمایت می کنیم.
 
  https://ccsi.ir//vdca0enu.49nmy15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه