شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : 25214
برگزاری رزمایش ۱۰ روزه مشترک ارمنستان و آمریکا
وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که این کشور رزمایشی ۱۰ روزه با آمریکا را میزبانی خواهد کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که این کشور رزمایش "شریک عقاب 2023" را با آمریکا به مدت 10 روز برگزار خواهد کرد.
این رزمایش از 11 تا 20 سپتامبر در مرکز آموزشی "زار" تیپ حافظ صلح وزارت دفاع ارمنستان و با حضور 85 نیروی آمریکایی از اعضای گارد ملی  کانزاس و 175 نیروی ارمنی که مجهز به تسلیحات سبک انفرادی هستند برگزاری می شود.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع ارمنستان که در روز چهارشنبه 6 سپتامبر منتشر شد، این نیروها وظیفه خواهند داشت تا برای شرکت در ماموریت های بین المللی حفظ صلح آماده شوند.
در بیانیه آمده است: این رزمایش شامل عملیاتی برای تثبیت روابط بین طرف های درگیر در حین انجام وظایف حفظ صلح است. هدف این تمرینات، از جمله، "به اشتراک گذاری بهترین شیوه ها در زمینه فرماندهی و کنترل و ارتباطات تاکتیکی" و آماده سازی واحد ارمنستان برای ارزیابی برنامه ریزی شده از مفهوم قابلیت های عملیاتی برنامه مشارکت ناتو برای صلح است.
وزارت دفاع ارمنستان همچنین خاطرنشان کرد که یگان‌هایی که برای مأموریت‌های بین‌المللی حافظ صلح آماده می‌شوند، به طور منظم در تمرین‌ها و آموزش‌های نظامی مشترک مشابه در کشورهای شریک شرکت می‌کنند.
در ژانویه، ارمنستان از میزبانی مانورهای سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در خاک خود در سال 2023 خودداری کرد.
نیکول پاشینیان نخست وزیر در آن زمان گفت که رزمایش های احتمالی سازمان پیمان امنیت جمعی در ارمنستان می تواند تهدیدی در منطقه ایجاد کند. ما برگزاری رزمایش ها را نامناسب می دانیم، زیرا این تمرین ها تهدیدی برای ترکیه و آذربایجان است.
پاشینیان با تاکید بر اینکه به همین دلیل ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی می خواهد که منطقه مسئولیت خود را در منطقه روشن کند، گفت: آنها می آیند، تمرین می کنند و سپس ما با این تهدید تنها می مانیم.
 
  https://ccsi.ir//vdcdox0x.yt0kf6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه