جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ , 29 Sep 2023
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : 25149
وزیر دفاع جدید ترکیه اولویت‌هایش را گفت
یاشار گولر، وزیر دفاع جدید ترکیه در مراسم آغاز به کار و جانشینی به جای خلوصی آکار در این وزارتخانه وعده ادامه مبارزه با تروریسم را داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی صباح، یاشار گولر، وزیر دفاع جدید ترکیه در مراسم تودیع و معارفه برای شروع به کارش در این سمت در شهر آنکارا گفت: من امروز پرچم را به دست می‌گیرم. هدف ما این است که پرچممان را بالاتر ببریم.
او اضافه کرد، اولویت او مبارزه با تروریسم است.
گولر تاکید کرد: "ما به مبارزه خود با همه نوع سازمان تروریستی که صلح و امنیت کشورمان را  تهدید می‌کنند  تا زمان از بین رفتن آخرین تروریست ادامه خواهیم داد."
او همچنین از "خلوصی آکار" به خاطر  ایفای نقش "فعالانه" در تضمین  صلح و امنیت ترکیه به ویژه در جنگ علیه تروریسم و تامین امنیت  مرز تشکر  کرد.
خلوصی آکار در این مراسم تودیع و معارفه اظهار کرد، در طول دوره خدمتش در وزارت دفاع ترکیه از سال ۲۰۱۸ تا کنون از حقوق و منافع ترکیه هم در منطقه و هم در جهان محافظت کرده است.
گولر ۶۸ ساله پیش از این از سال ۲۰۱۸ در سمت ریاست ستاد کل ارتش ترکیه خدمت کرده است. او توسط رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بعد از پیروزی او در انتخابات ۲۸ مه به سمت وزیر دفاع در دولت جدید وی منصوب شد.
اردوغان روز شنبه از کابینه جدید خود بعد از شرکت در مراسم تحلیف در پارلمان و مجتمع ریاست جمهوری ترکیه در شهر آنکارا پایتخت این کشور رونمایی کرد.


  https://ccsi.ir//vdcao6nu.49nmy15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه