جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ , 29 Sep 2023
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب : 25147
موافقت روسیه با ادامه کاهش تولید نفت خود در سال ۲۰۲۴
معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به اینکه این کشور کاهش تولید داوطلبانه نفت خود در سال ۲۰۲۴ را تا ۵۰۰ هزار بشکه افزایش می‌دهد، یادآور شد که کاهش کلی تولید نفت کشورهای اوپک پلاس به میزان ۳.۶۶ میلیون بشکه خواهد بود.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه شب گذشته، یکشنبه، در پایان نشست وزیران کشورهای عضو اوپک پلاس در وین، در گفتگو با خبرنگاران روسی اعلام کرد که مجموع کاهش تولید نفت کشورهای اوپک پلاس تا پایان سال 2024، به میزان 3.66 میلیون بشکه در روز خواهد بود.
وی توضیح داد: «این اقدام داوطلبانه است، اما به سطح تولید مورد نیاز مورد توافق در سی و پنجمین نشست وزیران اوپک پلاس در تاریخ 4 ژوئن 2023 بستگی دارد. مجموع کاهش تولید کشورهای اوپک پلاس تا پایان سال 2024، 3.66 میلیون بشکه در روز از سطح تولید اکتبر 2022 خواهد بود.»
نوواک یادآور شد که کشورهای نیجریه، کنگو و آنگولا می توانند تولید نفت را در پی نتایج بررسی مستقل سه شرکت که ظرفیت تولید این کشورها را در زمینه تولید نفت ارزیابی می کنند، کاهش دهند. به گفته وی، به لطف اطلاعات این منابع، اوپک می تواند تصمیم بگیرد که کدام مسیر را دنبال کند.
معاون نخست وزیر روسیه افزود: ما شاهد تعادل عرضه و تقاضا در بازار جهانی هستیم، از جمله به لطف تصمیمات اوپک پلاس. امروز به دلیل رشد سفرهای هوایی، به ویژه در تابستان، شاهد افزایش تقاضا هستیم.
الکساندر نوواک همچنین یادآور شد که روسیه کاهش تولید نفت خود به میزان 500 هزار بشکه در روز برای کل سال 2024 را تمدید خواهد کرد. معاون نخست وزیر گفت: «ما به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در توافق با کشورهای شرکت کننده در توافق اوپک پلاس، که قبلاً کاهش داوطلبانه را در آوریل اعلام کرده بودند، کاهش تولید داوطلبانه خود را برای کل سال 2024 تمدید خواهیم کرد.»
وی افزود: علاوه بر این، کشور در حال حاضر در این سطح از تولید نفت قرار دارد.

در عین حال، عربستان سعودی هم اعلام کرد که در ماه جولای سال 2023 ، تولید نفت خود را یک میلیون بشکه در روز به مدت یک ماه با امکان تمدید بیشتر کاهش خواهد داد. در اوایل ماه آوریل، برخی از کشورهای اوپک پلاس (الجزایر، عراق، کویت، عربستان سعودی و روسیه) تصمیم به کاهش تولید نفت گرفتند. بدین ترتیب عربستان از ماه مه تا پایان سال جاری میلادی به طور داوطلبانه تولید نفت خود را 500 هزار بشکه در روز کاهش داد.


  https://ccsi.ir//vdciyzar.t1aw52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه