جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ , 29 Sep 2023
تاریخ انتشار :شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : 25075
گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان
وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر روز جمعه، در گفتگوی تلفنی با همتای خود در جمهوری آذربایجان، درباره حادثه حمله مسلحانه به سفارت این کشور در تهران گفتگو کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در گفتگو با جیحون بایراموف ضمن تسلیت و ابراز تأسف در این رابطه که به کشته شدن یک دیپلمات و مجروح شدن دو نفر دیگر از کارکنان این سفارت منجر شد، با وزیر خارجه آذربایجان و خانواده این دیپلمات ابراز همدردی کرد.
 
امیرعبداللهیان، ضمن محکوم کردن این حادثه با اشاره به سوء استفاده دشمنان دو کشور از حادثه امروز تأکید کرد، نباید اجازه دهیم که این حادثه بر مناسبات دو کشور تأثیر منفی بگذارد.
وزیر امور خارجه کشورمان پیشنهاد کرد برای روشن شدن ابعاد مختلف حادثه، نهادهای امنیتی دو کشور در همکاری نزدیک با یکدیگر، موضوع را پیگیری و بررسی کنند.
در این تماس امیرعبداللهیان همچنین مراتب تأسف و همدردی دکتر رئیسی، رئیس جمهور کشورمان را به الهام علیف رئیس جمهور آذربایجان، دولت، مردم و به ویژه خانواده حادثه دیدگان ابلاغ کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تشکر از ابراز همدردی و پیام تسلیت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان برای همکاری و هماهنگی نهادهای امنیتی و قضایی دو کشور برای روشن شدن ابعاد حادثه استقبال کرد
 
  https://ccsi.ir//vdciwuar.t1awy2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه