جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ , 29 Sep 2023
تاریخ انتشار :شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب : 24916
لاوروف: روسیه با وجود فشارهای غرب هر روز در حال تقویت مواضع خود است
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه مسکو با وجود فشارهای کشورهای غربی، مواضع خود را تقویت کرده، تاکید کرد: کشورهایی که خودخواهی آمریکا را تجربه کرده‌اند باید در روابط اقتصادی خود تجدید نظر کنند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه  چهارشنبه، در بدو ورود خود به تهران، در دیدار با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که رهبری روسیه هر روز درگیر ایجاد حوزه‌های مختلف فعالیت دولتی به منظور تضمین ثبات و موقعیت این کشور در برابر اعمال فشارهای غرب است.
لاوروف در دیدار با ابراهیم رئیسی با اشاره به اینکه رهبری روسیه در حال حاضر فعالانه در فعالیت‌های سیاسی داخلی و بین المللی شرکت داشته و با وجود فشارهای کشورهای غربی، مواضع این کشور را تقویت کرده است. توضیح داد: رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هر روز در جلسات متعددی شرکت می‌کند که در وهله نخست در خصوص حل و فصل مسائل مربوط به فعالیت حوزه اقتصادی و اجتماعی، حوزه بانکی و مالی و انطباق آنها با واقعیت‌هایی است که در حال حاضر در نتیجه سیاست خودخواهانه و تهاجمی کشورهای غربی  ظهور پیدا کرده است.
وی افزود: همه کشورهایی که تاثیرات منفی برخوردهای خودخواهانه آمریکا و اقمار و شرکایش را تجربه می‌کنند، لازم است که روابط اقتصادی خود را به گونه‌ای تنظیم کنیم که به هوا و هوس کشورهای غربی وابسته نباشند. به گفته وی، این موضوعات "دستور کار روزانه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را تشکیل می دهد"، و دقیقاً این موضوع  در بیست و پنجمین مجمع اقتصادی بین‌المللی سن پترزبورگ که هفته گذشته به پایان رسید، مورد توجه ویژه قرار داشت.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین سلام گرم و صمیمانه ولادیمیر پوتین، را به ابراهیم رئیسی رسانده و یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه مشتاقانه منتظر دیدارهای جدید با همتای ایرانی خود است.
 
  https://ccsi.ir//vdcb09b5.rhba8piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه