پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ , 19 May 2022
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب : 24854
ژاپن خانواده پوتین و لاوروف را تحریم کرد
دولت ژاپن ۳۹۸ فرد حقیقی در روسیه شامل اعضای خانواده رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور را تحریم کرد.
به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری فارس، کابینه ژاپن روز سه شنبه (امروز) اقدام آمریکا و متحدان غربی این کشور در قبال تحریم اعضای خانواده رئیس‌جمهور و وزیر خارجه روسیه را تکرار کرد.
کابینه «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن با اعمال تحریم‌های تازه علیه روسیه در رابطه با بحران اوکراین موافقت کرد و ۳۹۸ تبعه روس شامل دختران ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور به همراه همسر سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند.
به گزارش خبرگزاری «کیودو»، تحریم‌های تازه ژاپن علیه روسیه در اقدامی هماهنگ با مواضع آمریکا و اتحادیه اروپا اعمال شده و توکیو  دارایی‌های ۲۸ نهاد روس شامل «اسبر بانک»، بزرگ‌ترین بانک روسیه و «آلفا بانک» بزرگ‌ترین بانک خصوصی این کشور را هم توقیف کرد. قرار است تحریم ژاپن علیه بانک‌های روسیه از تاریخ ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) اجرایی شود.
دولت ژاپن با افزودن نام «ماریا ورونتسووا» و «کاترینا تیخونووا» به فهرست تحریم‌ها، تعداد کل افراد حقیقی و حقوقی روسیه که دولت ژاپن در رابطه با بحران اوکراین تحریم کرده، به ۴۹۹ فرد و نهاد رسیده است.
طی هفته‌های اخیر آمریکا، انگلیس و سپس اتحادیه اروپا در راستای تشدید فشارها بر روسیه در رابطه با جنگ این کشور علیه اوکراین، نام دختران رئیس‌جمهور روسیه و همچنین همسر وزیر خارجه این کشور را به فهرست تحریم‌ها اضافه کردند
 
  https://ccsi.ir//vdcc04qi.2bq0p8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه