پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ , 26 May 2022
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب : 24667
اردوغان به مخالفانش هشدار داد
در ترکیه، هم‌زمان با افزایش خشم و نارضایتی‌ها از تشدید تورم و انتقادات احزاب اپوزیسیون از سیاست‌های اقتصادی، رجب طیب اردوغان به آن‌ دسته از شهروندان ترکیه که برای اعتراض علیه دولت او آماده می‌شوند، هشدار جدی داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در یک سخنرانی تلویزیونی در آنکارا اظهار کرد که حامیان "حزب عدالت و توسعه" و حزب ناسیونالیست طرفدار آن متحد باقی می‌مانند و واکنش احتمالی آن‌ها به هرگونه اعتراضی را با عواقب کودتای نظامی در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ مقایسه کرد.
اردوغان گفت: ظاهرا آن‌ها بدون هیچ گونه شرمی به خیابان‌ها خواهند آمد. هر جا که بروید، این ملت به شما درسی خواهد داد؛ همان‌طور که به کسانی که در ۱۵ ژوئیه به خیابان‌ها آمدند، درس داد.
در آن زمان، حامیان دولت با بخشی از ارتش که در تلاش برای سرنگونی اردوغان بودند، جنگیدند و در آن درگیری‌ها بیش از ۲۵۰ تن کشته شد.
پس از کودتا، ترکیه ده‌ها هزار نفر را که به داشتن ارتباط با فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار مستقر در آمریکا متهم شده بودند، دستگیر کرد. اردوغان، گولن را طراح این توطئه می‌داند، اتهامی که این گولن بارها تکذیب کرده است.
 
  https://ccsi.ir//vdcefp8w.jh8epi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه