دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ , 15 Aug 2022
تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : 24653

ارمنستان تحریم کالاهای ترکیه‌ای را برمی‌دارد

ارمنستان اعلام کرد که از اول ژانویه سال جدید میلادی، تحریم کالاهای تولید ترکیه را بر می‌دارد
ارمنستان تحریم کالاهای ترکیه‌ای را برمی‌دارد
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دولت ارمنستان اعلام کرد که از اول ژانویه سال 2022 تحریم‌ها علیه کالاهای ترکیه‌ای را بر می دارد.
وزارت اقتصاد ارمنستان تصمیم گرفته که در سال جدید میلادی تحریم واردات کالاهای ترکیه‌ای را تمدید نکند. این تصمیم در اول ژانویه سال 2021 میلادی به دلیل حمایت ترکیه از جمهوری آذربایجان گرفته شده بود و یک دوره 6 ماهه نیز تمدید شد.
نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز هفته گذشته گفته بود که آماده عادی سازی روابط با ترکیه بدون پیش شرط است.
از سال 1993 میلادی که ارمنستان بخش هایی از خاک جمهوری آذربایجان را اشغال کرده بود، بین ترکیه و ارمنستان به صورت مستقیم تبادل کالا صورت نمی گیرد اما به واسطه از طرف ثالث کالاهای ترکیه ای به ارمنستان وارد می شد.
طی هفته‌های گذشته ترکیه و ارمنستان نمایندگان ویژه برای عادی سازی روابط با یکدیگر را تعیین کرده اند.
وزیر خارجه ترکیه روز چهارشنبه 25 آذر پس از سفر به امارات در جمع خبرنگاران با اشاره به روابط ترکیه و ارمنستان اظهار داشت: با تایید رئیس جمهورمان، سردار کلیچ سفیر سابقمان در واشنگتن به عنوان نماینده ویژه ترکیه برای عادی سازی روابط با ارمنستان تعیین شد و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی افزود: از سوی دیگر شرکتهای هوایی ارمنستان و ترکیه برای آغاز پروازها به کشورهای مقابل رفته و گفتگوها را آغاز کرده اند که در این خصوص وزیر حمل و نقلمان اوضاع را بررسی می کند.
 
  https://ccsi.ir//vdcjtme8.uqexizsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه