دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ , 23 May 2022
تاریخ انتشار :شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : 24643

پوتین آزمایش موفق موشک "زیرکُن" را گامی مهم در تأمین امنیت روسیه نامید

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به شلیک آزمایشی موفقیت آمیز و بدون نقص موشک مافوق صوت "زیرکُن" در این کشور، این روایداد را بسیار بااهمیت و گامی مهم
پوتین آزمایش موفق موشک "زیرکُن" را گامی مهم در تأمین امنیت روسیه نامید
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز جمعه در نشستی با مقامات دولتی این کشور از شلیک موفق یک فروند موشک مافوق صوت "زیرکُن" خبر داد.
پوتین گفت: «شب گذشته، یا دقیق‌تر بگویم، اوایل بامداد روز (جمعه) یک موشک مافوق صوت "زیرکُن" دیگر با موفقیت شلیک شد. این جدیدترین سیستم موشکی ساخته شده در روسیه است که هم در عرصه دریا و هم برای نابودی اهداف دریایی و خشکی قابل استفاده است. آزمایشات انجام شده به روی این موشک مافوق صوت جدید با موفقیت و بدون نقض انجام گرفته است. این حادثه بزرگ و با اهمیتی برای کشور است و گام بسیار مهمی در افزایش امنیت و توان دفاعی روسیه بشمار می‌رود و باید به دست اندرکاران آن تبریک گفت.»
رئیس جمهوری روسیه در این نشست همچنین از عملکرد دولت ابراز رضایت کرده و یادآور شد که کابینه وزرای روسیه با دقت و حرفه‌ای عمل می‌کند و توانسته در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و کاهش بیکاری موفق باشد.  وی یادآور شد: «نرخ بیکاری در روسیه در حال حاضر نسبت به قبل از همه گیری ویروس کرونا کاهش یافته و در حال حاضر حدود 4.3 درصد ثبت شده است.»
ولادیمیر پوتین همچنین گفت که روند شیوع کووید-19 در روسیه فروکش نکرده و میزان آلودگی روزانه به این عفونت همچنان بسیار بالا و نگران کننده است.
وی گفت: «اکنون حدود دو سال است که ما در حال مبارزه با اپیدمی خطرناک کرونا هستیم. همانطور که همگی می‌دانید روند ابتلای روزانه هنوز کاهش قابل توجهی پیدا نکرده و بسیار بالاست. ضمن اینکه، متأسفانه ما روزانه شاهد از دست دادن تعداد زیادی از شهروندان روس هستیم، به همین دلیل ضروری است تا از اقدامات و توصیه‌های بهداشتی  حمایت کرده و تدابیر مضاعفی برای کنترل وضعیت اتخاذ کرد.»
رئیس جمهوری روسیه روز پنج‌شنبه نیز در کنفرانس مطبوعاتی بزرگ سالانه خود تأکید کرده بود که در حال حاضر و با توجه به واکسیناسیون حدود 70 میلیون نفر از شهروندان، میزان مصونیت کلی در این کشور  به 59.4 درصد افزایش یافته، ولی این شاخص کافی نبوده و سطح مصونیت باید به 80 درصد برسد.
  https://ccsi.ir//vdcipqar.t1a552bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه