دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ , 23 May 2022
تاریخ انتشار :يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : 24578
استقبال وزیر خارجه ترکیه از کریدور اسلام آباد-تهران-استانبول
وزیر امور خارجه ترکیه ضمن استقبال از کریدور اسلام آباد-تهران-استانبول، راه‌اندازی مسیر ارتباطی زنگزور را نیز مایه خرسندی دانست.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی،‌ مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) که در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان در حال برگزاری است، گفت: یکی از حوزه‌های مهمی که باید روی آن متمرکز شویم، تجارت و ارتباطات منطقه‌ای است.
چاووش‌اوغلو ضمن اشاره به بروز برخی تغییرات تاریخی در زنجیره تامین جهانی، گفت: آسیا نه تنها به عنوان یک مرکز تولید، بلکه به عنوان بزرگترین بازار مصرف کننده در حال رشد است.
وی خاطرنشان کرد: این موضوع، فرصت‌های قابل توجهی را برای همه ما فراهم می‌کند. اکو باید به عنوان پل همکاری تجاری و اقتصادی بین آسیا و اروپا عمل کند. باید تلاش بیشتری کنیم تا اکو را به یک ساختار نتیجه گرا تبدیل کنیم. تحقق چشم انداز 2025 برای این امر حیاتی است.
چاووش اوغلو ادامه داد: به عقیده من اکو به عنوان سازمانی که در قلب مسیرهای تجاری تاریخی و مراکز فرهنگی قرار دارد، باید فعال‌تر عمل کند.
وزیر خارجه ترکیه ضمن استقبال از کریدور اسلام آباد-تهران-استانبول، اظهار داشت: تصمیم راه‌اندازی مسیر ارتباطی جاده‌ای و ریلی در قفقاز جنوبی به‌ویژه زنگزور مایه خرسندی است.
 
  https://ccsi.ir//vdcfctd0.w6djeagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه