شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ , 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶
کد مطلب : 24571
پوتین: ارمنستان و جمهوری آذربایجان علاقه‌مند به عادی‌سازی اوضاع هستند
رئیس‌جمهور روسیه که امروز در سوچی میزبان نخست‌وزیر ارمنستان و رئیس‌جمهوری آذربایجان بود، اعلام کرد ایروان و باکو هردو علاقه‌مند به عادی‌سازی اوضاع در مرزهای مشترک هستند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه پس از شنیدن صحبت‌های الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد که دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان تمایل به عادی‌سازی اوضاع در مرزهای مشترک خود دارند.
پوتین در جریان نشست سه‌جانبه‌ای که با حضور نخست‌وزیر ارمنستان و رئیس‌جمهوری آذربایجان در شهر سوچی در جنوب غربی روسیه برگزار شد، در خصوص مواضع باکو و ایروان در مذاکرات اظهار داشت: «علاقه به عادی‌سازی اوضاع و پیشبرد شرایط در مرز دو کشور به نحوی مثبت، در هردو طرف وجود دارد.»
رئیس‌جمهور روسیه همچنین در خصوص نشست دیگری که قرار است به میزبانی بروکسل میان سران ارمنستان و جمهوری آذربایجان برگزار شود، به الهام علی‌اف و نیکول پاشینیان گفت: «من می‌دانم که شما در آینده نزدیک، نشستی را در بروکسل برنامه‌ریزی کرده و به توافق رسیده‌اید که برای برگزاری یک نشست به آنجا بروید. ما از این امر استقبال می‌کنیم. هرچه فرصت برای ارتباطات مستقیم بیشتر باشد، بهتر است. من اخیراً با آقای میشل رئیس شورای اروپا صحبت کردم. او منتظر شماست.»
 
  https://ccsi.ir//vdcizwar.t1a5y2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه