پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ , 26 May 2022
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب : 24502
مسکو: کشتی‌های آمریکا و ناتو برای اقدامات تحریک آمیز به دریای سیاه می‌آیند
وزیر دفاع روسیه با اشاره به تحولات اساسی صورت گرفته در نیروهای مسلح این کشور، یادآور شد: کشتی‌های آمریکایی و ناتو برای بررسی وضعیت دفاعی سواحل و مرزهای جنوبی روسیه دائماً در منطقه دریای سیاه حضور دارند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که ورود کشتی نیروی نظامی-دریایی آمریکا به دریای سیاه با هدف بررسی وضعیت حفاظتی و دفاعی سواحل و مرزهای جنوبی این کشور صورت گرفته است.
شایگو شب گذشته در مصاحبه با برنامه مستند "مسکو.کرملین.پوتین" از شبکه اول تلویزیون روسیه در این باره گفت: «مسلما شما می‌دانید که ما به خوبی درک می‌کنیم زمانی که یک کشتی متعلق به یک قدرت فرامنطقه‌ای وارد دریای سیاه می‌شود و در عرشه آن تسلیحات نظامی دوربرد دارای دقت بالا مستقر است، آنها به یک سفر توریستی نیامده‌اند و مسلماً ما این کشتی‌ها را با دقت زیر نظر گرفته و می‌دانیم که هر لحظه آنها ممکن است دست به اقدامی تحریک آمیز بزنند، همانطور که چندی پیش در خصوص ناوشکن انگلیسی رخ داد و به همین دلیل ما نباید اجازه چنین اقدامی را به آنها بدهیم.»  
وی افزود: «این تنها ایالات متحده نیست که به بررسی وضعیت حفاظت از سواحل دریای سیاه می‌پردازد، بلکه سایر کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز با همین هدف به منطقه می‌آیند تا آمادگی دفاعی ما در منطقه دریای سیاه و مرزهای جنوبی روسیه را مورد بررسی قرار دهند.»
وزیر دفاع روسیه در بخش دیگری از این برنامه یادآور شد که بیش از 90 درصد خلبانان نظامی نیروهای مسلح این کشور دارای تجربه رزمی داشته و بیش از 400 مأموریت نظامی انجام داده‌اند. ژنرال شایگو تأکید کرد که در حال حاضر در ارتش روسیه روحیه رزمی بسیار بالاست و نیروهای مسلح در بالاترین سطح آمادگی نظامی و به بهترین نحو در حال انجام وظایف محوله هستند.
به گفته وی، عملاً تمامی فرماندهان در تمامی رده‌ها، فرماندهان هنگ‌ها، تیپ‌ها، گردانها، بخش‌ها و روسای ستادها، همگی یک دوره مأموریت نظامی را در سوریه پشت سر گذاشته‌اند.
وزیر دفاع روسیه همچنین از ضرورت برنامه ریزی برای واگذاری تسلیحات نظامی جدید به نیروهای مسلح این کشور در آینده صحبت کرده و یادآور شد که سربازان روسی استفاده از انواع سلاح‌های جدید را در جریان مانورهای نظامی می‌آموزند. وی ادامه داد: «همین 7 سال قبل ما تقریباً دچار کمبود 1400 خلبان نظامی بودیم، ولی اکنون وضعیت ارتش دچار تحولات اساسی شده و صنایع دفاعی کشور نیز کاملاً متفاوت شده است.»
شایگو توضیح داد که این تحولات در سایه کار باثبات و برنامه ریزی‌های دقیقی که در جریان نشست‌های مرتب با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین انجام شده، تحقق یافته و این موفقیت حاصل شده که چهره نیروهای مسلح روسیه تغییر کرده و به یکی از قدرتمندترین ارتش‌های جهان تبدیل شود.
  https://ccsi.ir//vdccipqi.2bq0x8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه