دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ , 23 May 2022
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب : 24460
لاوروف: فعالیت نمایندگی نظامی ناتو در مسکو متوقف می‌شود
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، در پاسخ به لغو اعتبارنامه ۸ دیپلمات روس در بروکسل، طرف روسی هم فعالیت دفتر نمایندگی نظامی ناتو در مسکو و همچنین دفتر نمایندگی اطلاعاتی این سازمان در سفارت بلژیک را متوقف می‌کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که در پاسخ به تصمیم پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره خودداری از تمدید اعتبارنامه‌های 8 دیپلمات روسی در مقر این سازمان در بروکسل، طرف روسی نیز فعالیت دفتر نمایندگی نظامی اصلی ناتو در شهر مسکو را از تاریخ اول نوامبر سال جاری (10 آبان ماه) متوقف می‌کند.
به گفته وی، فعالیت دفتر اطلاعاتی ناتو در پایتخت روسیه نیز متوقف خواهد شد. لاوروف ادامه داد: «فعالیت دفتر اطلاعاتی ناتو در مسکو که در سفارت پادشاهی بلژیک مستقر است نیز متوقف خواهد شد. از این به بعد، اگر مقامات بروکسل موضوعات ضروری داشته باشند، می‌توانند از طریق سفیر روسیه در بلژیک با ما در تماس باشند.»
وزیر خارجه روسیه یادآور شد که دبیرخانه بین المللی پیمان آتلانتیک شمالی از قبل از این اقدامات تلافی جویانه طرف روسی مطلع شده است.
لازم به یادآوری است، چندی پیش "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو اعلام کرد که تعداد دیپلمات‌ها در دفتر نمایندگی روسیه در مقر این سازمان به 10 نفر کاهش خواهد یافت و اعتبارنامه 8 دیپلمات روس لغو شده و بدین ترتیب این افراد باید تا آخر ماه اکتبر بروکسل را ترک کنند.
دبیرکل ناتو افزود، این تصمیم ارتباطی به رویداد خاصی نداشته و بطور کلی در واکنش به اقدامات مخرب کلی از سوی مسکو گرفته شده است.
  https://ccsi.ir//vdcfxjd0.w6djvagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه