جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ , 27 May 2022
تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب : 24432

بازداشت ۶ فرد دارای پاسپورت روس در ترکیه با اتهام جاسوسی

یک خبرگزاری روس نوشت، ۶ فرد دارای پاسپورت روسی به ظن تلاش برای حمله به چند فرد خارجی و دستیابی به اطلاعات محرمانه بازداشت شده‌اند.
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از خبرگزاری فارس، ۶ فرد دارای پاسپورت روسی روز شنبه به اتهام جاسوسی در ترکیه بازداشت شدند.
خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از شبکه «سی‌اِن‌اِن ترکی» نوشت، پلیس ترکیه مدعی است این افراد قصد انجام حمله به چند فرد خارجی را داشته و به‌دنبال دستیابی به اطلاعات محرمانه بودند.
اسپوتنیک به نقل از این شبکه نوشته است، این ۶ نفر از زمان ورود به ترکیه تحت نظر بوده‌اند و پلیس از آن‌ها تعدادی اسلحه، اسنادی درباره دستگاه‌های الکترونیک و پاسپورت‌های روسی کشف کرده است اما جعلی یا واقعی بودن این پاسپورت‌ها مشخص نشده است.
این خبر در حالی منتشر شده که دادستانی آلمان هفته گذشته اعلام کرد در حال تحقیق درباره اتهامات علیه یک شهروند دارای تابعیت ترکیه به اتهام جاسوسی است.
 این فرد که نام وی «علی دی» اعلام شده است، هفدهم سپتامبر امسال پس از پیدا شدن اسلحه در اتاق هتلش در شهر دوسلدورف بازداشت شد.
این دادستانی آلمان که رسیدگی به پرونده‌های مربوط به امنیت ملی را بر عهده دارد می‌گوید، این فرد ترکیه‌ای تبار به حمل غیرمجاز اسلحه و ۲۰۰ گلوله و جاسوسی  از طرف نهادهای جاسوسی این کشور، متهم شده است.
این دادستانی همچنین اعلام کرده علی دی، اطلاعاتی را از هواداران «فتح‌الله گولن» از مخالفان دولت ترکیه، در شهر کُلن گردآوری کرده بود.
https://ccsi.ir//vdcewe8w.jh8exi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه