پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ , 30 Mar 2023
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : 24061
قدردانی رئیس‌جمهور قرقیزستان از کمک‌های انساندوستانه ایران در زمینه کرونا
وزیر امور خارجه کشورمان که برای تبادل نظر با مقامات قرقیزستان در بیشکک به سر می برد با صادیر چاپاروف رئیس جمهور قرقیزستان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور گفتگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف با تبریک انتخاب چاپاروف بعنوان رئیس جمهور قرقیزستان، به ظرفیت های موجود برای گسترش همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف اشاره و با قدر دانی از رئیس جمهور قرقیزستان برای توجه به روابط دو جانبه،  بر ضرورت پیگیری تصمیمات دور پیشین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و همچنین آمادگی برگزاری اجلاس سیزدهم این کمیسیون تاکید کرد.
 ظریف با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تمدنی دو کشور،  رفاه،  امنیت و آرامش مردم قرقیزستان را برای کشورمان با اهمیت ارزیابی کرد.
صادیر چاپاروف رئیس جمهور قرقیزستان نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه همکاری ها با کشورمان،  وجود مراودات سیاسی و استمرار آن بین دو کشور را بیانگر علاقه دوطرف برای ارتقا سطح همکاری ها دانست و با ابراز خرسندی از روابط پارلمان های دو کشور،  وجود ظرفیت بالا برای همکاری های اقتصادی خصوصا در حوزه های کشاورزی، دارویی و ساخت و ساز را مورد تصریح قرار داد.
رئیس جمهور قرقیزستان همچنین مراتب قدردانی خود از کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران در  زمینه کرونا را اعلام داشت.
 
  https://ccsi.ir//vdccsxqi.2bq0e8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه