شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ , 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : 22560
دیدار سفیر ایران در «بیشکک» با وزیر کشاورزی قرقیزستان
سفیر ایران در «بیشکک» با وزیر کشاورزی، صنایع غذایی و احیای اراضی قرقیزستان دیدار و بر گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس ،«سعید خرازی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان با «ارکین بک چودویف» وزیر کشاورزی، صنایع غذایی و احیای اراضی این کشور دیدار کرد.
در این دیدار خرازی ضمن تاکید بر اراده مقامات عالی 2 کشور بر گسترش مناسبات دوجانبه، آمادگی طر‌ف‌های ایرانی و قرقیزی در زمینه کشاورزی و صنایع تبدیلی تاکید کرد.
وی با اشاره به رشد 40 درصدی مبادلات تجاری با قرقیزستان در سال 2019، اجرایی شدن بندهای مربوط به بخش کشاورزی سند دوازدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی و نیز همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران را از جمله اقدامات موثر بر توسعه مناسبات در این زمینه ذکر کرد.
خرازی در ادامه تاکید کرد که با توجه به بحث شیوع ویروس کرونا در دنیا و نیز ایران از مقامات قرقیزی درخواست می‌شود که ضمن رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، تدابیری اتخاذ کنند تا این مسئله مبادلات تجاری بین 2 کشور را که بخشی از آنها هم در زمینه کشاورزی است، تحت تاثیر خود قرار ندهد. 
در ادامه چودوی اف وزیر کشاورزی قرقیزستان هم ضمن تائید رشد مبادلات تجاری بین ایران و قرقیزستان به خصوص در زمینه کشاورزی اظهار داشت: ما آمادگی لازم در خصوص امضای یادداشت تفاهم با وزارت جهاد کشاورزی ایران و نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این کشور را داریم.
 
 
  https://ccsi.ir//vdce7n8w.jh8wpi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه