شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب : 4152

همزمان با برگزاری جشن های نوروز، مراسم اعطاي مدرک تحصیلی دانش آموزان فارسي آموز چهار مدرسه گرجی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و رایزن فرهنگی کشورمان، رئیس مرکز توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی، مدیران مدارس، اساتید دانشگاههای مختلف، معلمین و اولیاء دانش آموزان روز سه شنبه ۹ فروردین ماه ۹۱ برگزار شد.
مجید صابر سفیر جمهوری اسلامی ایران با برشمردن اشتراکات فرهنگی دو کشور گفت: علاقه دانش آموزان گرجی به یادگیری زبان فارسی و اجرای زیبای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران توسط آنها ستودنی است و ما را برای ادامه راه جهت حمایت از توسعه زبان فارسی در سطح مدارس گرجستان مصمم تر می نماید. سفیر جمهوری اسلامی ایران روابط آموزشی و علمی فی مابین دو کشور را در حال افزایش و مطلوب توصیف نمود.
احسان خزاعی رایزن فرهنگی کشورمان با تبریک عید نوروز به حضار، از مدیران و معلمان چهار مدرسه تفلیس به خاطر همکاری در اجرای برنامه های زبان فارسی در این مدارس تشکر کرد و برنامه های آتی رایزنی فرهنگی سفارت ایران را چون برگزاری اولین المپیاد زبان فارسی در سطح مدارس و اهداء جوایز به منتخبین، برگزاری مسابقه مشترک آثار هنری دانش آموزان ایرانی و گرجی، نمایش ماهانه فیلم های ایرانی برای بالابردن سطح آموزشی، برگزاری دوره های دانش افزایی و اردوهای علمی- آموزشی در ایران برای سال تحصیلی جاری را اعلام نمود.
امیران جاماگیدزه مدیر مدرسه شماره یک تفلیس ضمن خوش آمدگویی و تبریک نوروز، از سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان برای همکاریهای انجام شده به ویژه در امر احیای آموزش زبان فارسی در مدارس گرجستان تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه این مراسم که از سوی رایزنی فرهنگی و مدرسه شماره یک تفلیس برگزار گردید اشعار فارسی توسط تعدادی از دانش آموزان فارسی آموز قرائت و نمایش زیبایی نیز برای حاضرین به زبان فارسی اجرا گردید. همچنین تعدادی دیگر از دانش آموزان فلسفه هفت سین را با استفاده از اشعار فارسی برای حاضرین تشریح نمودند. در ادامه گواهینامه پایان دوره ۶۸ نفر از فارسی آموزان در دو مقطع مقدماتی و متوسطه و همچنین تقدیر نامه معلمین مدارس با امضاء سفیر کشورمان به اساتید زبان فارسی چهار مدرسه اعطاء و برنامه با اجرای موسیقی توسط گروه هنری سحر پایان پذیرفت.
زبان فارسی علاوه بر دانشگاههای گرجستان و رایزنی فرهنگی در چهار مدرسه شهر تفلیس تدریس می شود و قرار است در تابستان سال جاری قرارداد خواهرخواندگی مدرسه شماره یک تفلیس با یکی از مدارس هم سطح در جمهوری اسلامی ایران به امضاء برسد.

https://ccsi.ir//vdcd.k0o2yt0fxa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عضويت در خبرنامه