کد مطلب : 23050
با اشاره به پتانسیل‌های موجود؛
سفیر ایران در مسکو: باشگاهی از کشورهای تحت تحریم آمریکا تشکیل شود
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵
سفیر ایران در مسکو: باشگاهی از کشورهای تحت تحریم آمریکا تشکیل شود
سفیر ایران در مسکو می‌گوید قدرت‌های بزرگی چون روسیه، ایران و چین می‌توانند با تشریک مساعی، سیاست‌های تحریمی آمریکا را دفع کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «کاظم جلالی» سفیر ایران در مسکو در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت»، پیشنهادی مبنی بر ایجاد باشگاهی متشکل از کشورهایی که تحت تحریم آمریکا هستند را مطرح کرد.
وی در این باره گفت: کشورهایی که هدف فشار تحریم‌های اعمال شده از سوی واشنگتن هستند؛ می‌توانند تلاش‌هایشان را در راستای مقابله با سیاست آمریکا، تجمیع کنند.
جلالی افزود: وقت آن رسیده که باشگاهی متشکل از کشورهای متأثر از تحریم‌های آمریکا ایجاد کنیم. در میان اعضای این باشگاه، قدرت‌های بسیار بزرگی مانند روسیه، چین و ایران حضور خواهند داشت که از اقتصادهای توسعه‌یافته‌ای برخوردارند.
به گفته وی، این قدرت‌ها باید در راستای دفع تاثیرات منفی اقدامات آمریکا، به یکدیگر کمک کنند.
سفیر ایران در مسکو ادامه داد: آمریکا چشم دیدن هیچ رقیبی را که موقعیتش، در هر منطقه‌ای، از آمریکا بهتر باشد؛ ندارد.
وی در این باره گفت: آنها می‌خواهند روسیه ضعیف باشد، چین به لحاظ اقتصادی وابسته‌شان باشد و ایران به یکی از مستعمراتشان تبدیل شود. به همین دلیل است که نیازمند همکاری، کمک و تکمیل یکدیگر هستیم.
جلالی افزود: فرصت‌های بزرگی داریم و فقط باید از خودمان اراده سیاسی نشان دهیم و تلاش کنیم تا از این پتانسیل به درستی استفاده کنیم. ایران چیزهایی برای ارائه به چین و روسیه دارد. ما کشوری وسیع با جمعیتی بزرگ و نسبتاً جوان هستیم؛ منابع معدنی فراوان و فناوری‌های پیشرفته داریم. اگر تشریک مساعی داشته باشیم، بر فشار آمریکا غلبه خواهیم کرد.
وی همچنین از تمایل ایران برای خرید تسلیحات روسی در راستای تقویت قابلیت‌های دفاعی ایران خبر داد و گفت در این رابطه با طرف روس مشورت خواهیم کرد.
 

 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵