کد مطلب : 22880
گمانه‌زنی‌ها درباره بازگشت ییلدریم به ریاست پارلمان ترکیه
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۲
گمانه‌زنی‌ها درباره بازگشت ییلدریم به ریاست پارلمان ترکیه
روزنامه حریت ترکیه نوشت، رئیس سابق پارلمان و نامزد شکست خورده انتخابات ۲۰۱۹ شهرداری‌ها در استانبول از حزب عدالت و توسعه، مجددا نامزد انتخابات ریاست پارلمان در انتخابات میان دوره‌ای است.
به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، پارلمان ترکیه در هر دوره پنج ساله خود شاهد برگزاری دو انتخابات برای تعیین رئیس پارلمان برای دو دوره دو و سه ساله است. پارلمان اخیر ترکیه در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد که بنعالی ییلدریم به مدت چند ماه ریاست آن را برعهده داشت اما استعفا کرد و مصطفی شنتوب، نامزد ائتلاف حاکم به جای وی انتخاب شد.
قرار است انتخابات بعدی پارلمان برای تعیین رئیس آن حداکثر تا ۱۲ ژوئیه برگزار شود و از اکنون در پارلمان درباره رئیس بعدی یعنی ییلدریم یا شنتوب صحبت‌هایی مطرح می‌شود و همزمان خبرهایی از اصلاح احتمالی کابینه و نقش ییلدریم در دولت به گوش می‌رسد.
به نوشته حریت، پشت پرده‌ سیاسی حاکی از آن است که ییلدریم پس از بازگشایی پارلمان از اوایل هفته جاری با اعضای آن دیدارهای متعددی داشته است. اگرچه وی هنوز تمایل خود را به طور واضح و صریح اعلام نکرده است.
پس از ناکامی ییلدریم در انتخابات شهرداری‌ها و بازگشت وی به پارلمان به عنوان یک نماینده عادی از حزب عدالت و توسعه، سؤالات زیادی درباره آینده و سرنوشت ییلدریم مطرح است.
بنعالی ییلدریم از جمله افرادی است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از زمان به دست گرفتن قدرت در سال ۲۰۰۲ به وی اعتماد کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark