کد مطلب : 17705
وزیر خارجه قطر با اردوغان دیدار کرد
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
وزیر خارجه قطر با اردوغان دیدار کرد
وزیر امور خارجه قطر با رئیس جمهوری ترکیه در آنکارا دیدار کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر در آنکارا دیدار کرد.
طی این دیدار دو مقام به بررسی روابط دو جانبه و راه‌های تقویت و توسعه آن و همچنین مسائل مهم و موردتوجه دو طرف پرداختند.
در جریان این دیدار مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز حضور داشت.
در همین حال، دو طرف سومین دور نشست کمیته عالی استراتژیک در سطح وزراء را برگزار کردند که ریاست هیئت قطری را عبدالرحمن آل ثانی و ریاست طرف ترکیه‌ای را چاووش اوغلو بر عهده داشت.
وزرای قطری و ترکیه‌ای روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف و همچنین نتایج نشست مسئولان برجسته کمیته عالی استراتژیک دو کشور که در تاریخ ۲۸ سپتامبر در دوحه برگزار شد، مورد بررسی قرار دادند.
چاووش اوغلو و عبدالرحمن آل ثانی در جریان این دیدار به تبادل نظر درخصوص تحولات اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند.
وزیر امور خارجه ترکیه بر موضع کشورش جهت حمایت از  نقش میانجیگری کویت تاکید کرد و گفت که آنکارا مخالف محاصره اعمال شده توسط برخی از کشورهای عربی علیه قطر  است.
وی همچنین تصریح کرد که کشورش تمامی تلاش‌های دیپلماتیک و دیدارها با طرف‌های بحران میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با دوحه را ترتیب می‌دهد تا راه حلی برای این بحران در نزدیک‌ترین زمان ممکن حاصل شود.
وزیر امور خارجه قطر اخیراً دیداری با رکس تیلرسون، همتای آمریکایی‌اش در دوحه داشت.
وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفت که تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر سر این که بحران میان کشورهای حاشیه خلیج فارس با دوحه بیش از حد به طول انجامیده و این که بر رویارویی با چالش‌های مشترک تاثیر گذاشته است، اتفاق نظر داشتند.
این مقام قطری همچنین تاکید کرد که کشورش به انجام گفت‌وگوی شفاف و صلح‌آمیز که حاکمیت کشورها و قوانین بین‌المللی را نقض نکند، پایبند است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵