کد مطلب : 21376
تاکید رئیس جمهور قزاقستان بر اصلاحات اساسی سیستم مالی
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
تاکید رئیس جمهور قزاقستان بر اصلاحات اساسی سیستم مالی
رئیس جمهور قزاقستان در نشستی دولتی گفت که سیستم مالی این کشور نیازمند اصلاحات اساسی است.
 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از AKIpress، قاسم ژومارت توکایف رئیس جمهور قزاقستان در نشستی دولتی با تاکید بر ضرورت انجام اصلاحات اساسی در سیستم مالی این کشور گفت: "نقش بخش بانکی در توسعه اقتصاد مناسب نیست. حجم وام ها در تولید ناخالص داخلی در نیمه اول سال جاری از 23 به 20 درصد کاهش یافته است. ضمن این که، با همان قیمت نفت در سال 2016، سهم وام در اقتصاد به 40 درصد رسید. از این رو بانک مرکزی شروع به حل این وضعیت کرده است."
توکایف تاکید کرد که بانک مرکزی باید اقداماتی را جهت افزایش شفافیت و اعتماد مردم به سیاست های فعلی در حوزه اقتصاد و تجارت انجام دهد.
به گفته رئیس جمهور قزاقستان، این اصلاحات می بایست با مشارکت سازمان های بین المللی انجام شود تا مشخص گردد گه کدام روش ها به کار این کشور می آید.
رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده قزاقستان، قاسم ژومارت توکایف 66 سال دارد و پیش از این دیپلمات و وزیر امور خارجه قزاقستان و همچنین نخست‌وزیر این کشور نیز بوده است. او در ژوئن سال جاری پس از نورسلطان نظربایف 78 ساله، که این جمهوری نفت‌خیز و ثروتمند آسیای مرکزی را برای بیش از 3 دهه رهبری کرده است، به ریاست جمهوری این کشور دست یافت. نورسلطان نظربایف رئیس‌جمهور سابق قزاقستان در تاریخ 20 مارس 2019 در اقدامی غیر منتظره از ریاست جمهوری این کشور استعفا داد؛ لکن، حضور وی در رهبری حزب نور اوتان، ریاست بر شورای امنیت و حضور خانواده و اطرافیانش در رئوس هرم قدرت، نشانی بر حضور پیوسته وی در قدرت می‌باشد
 
 
Share/Save/Bookmark