کد مطلب : 19413
کابل خواستار ایجاد سفارت جمهوری آذربایجان در افغانستان شد
شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸
کابل خواستار ایجاد سفارت جمهوری آذربایجان در افغانستان شد
به گزارش ایرنا  معاون وزیر امور خارجه افغانستان ،با تاکید بر ضرورت راه اندازی سفارت جمهوری آذربایجان در کابل،گفت: وجود نمایندگان دولت باکو در کابل برای توسعه روابط دو کشور حائز اهمیت است.
 
«نصیر احمد اندیشه» که برای دیدار با مقامات جمهوری آذربایجان به باکو سفر کرده است ، روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری 'آپا '،ضمن ابراز رضایت از سطح رو ابط جمهوری آذربایجان و افغانستان گفت : با استفاده از ظرفیت های موجود می توان به گسترش بیشتر همکاری ها نایل شد .
وی جمهوری آذربایجان را از شرکای مهم افغانستان دانست و گفت : هر ماه چند هیات بلند پایه از افغانستان به باکو سفر می کنند .
معاون وزیر امور خارجه افغانستان، همکاری برای توسعه دالان های حمل و نقل را از محور های اصلی مذاکرات دو کشور عنوان کرد و افزود: این دالان ها از افغانستان آغاز شده و از طریق ترکمنستان ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان و ترکیه به اروپا وصل می شوند
احمد اندیشه ، با اشاره به همکاری های باکو و کابل در حوزه های علمی و فرهنگی ، گفت: در حال حاضر گروهی از دانشجویان افغانی در قالب برنامه کمک های مالی دانشجویی در دانشگاه دیپلماتیک جمهوری آذربایجان تحصیل می کنند
 
 
Share/Save/Bookmark