کد مطلب : 21068
وزیر دفاع ترکیه: آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه انعطاف پذیری نشان می‌دهد
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
وزیر دفاع ترکیه: آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه انعطاف پذیری نشان می‌دهد
وزیر دفاع ترکیه در سخنانی اعلام کرد که واشنگتن در قبال ایجاد منطقه امن در شمال سوریه انعطاف پذیری نشان می‌دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره لبنان، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در گفت وگو با شبکه ان تی وی با اشاره به ایجاد "منطقه امن" در شمال سوریه عنوان داشت که آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در سوریه انعطاف پذیری نشان می‌دهد.
این مقام ترکیه‌ای در ادامه تصریح کرد: ترکیه نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را با جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در میان گذاشته است. من نسبت به دیدگاه جفری و هیئت او خوشحالم چراکه دیدگاه آنها نزدیک به ماست و امیدوارم که در روزهای آتی با یکدیگر در ارتباط باشیم و با یکدیگر درباره مسائل دوجانبه به ویژه منطقه امن همکاری کنیم.
وزیر دفاع ترکیه تأکید کرد: چنانچه لازم باشد که اقدام احتیاطی اتخاذ شود، ما سعی خواهیم کرد تا آن را انجام دهیم و خواسته ما از آمریکا، شریک استراتژیک‌مان این است که یگان‌های مدافع خلق کرد که با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) یکی هستند، باید در اسرع وقت از منطقه کنار گذاشته شوند.
وی درباره تحویل جنگنده‌های "اف ۳۵" از آمریکا نیز گفت: کنار گذاشتن ما از برنامه‌ جنگنده‌های اف ۳۵ به خاطر تمایل یک کشور مشخص، ناعادلانه است.
آکار ادامه داد: پیشنهاد اخیر آمریکا به ما درباره سامانه موشکی "پاتریوت" بیش از پیشنهادهای گذشته مثبت است و ترکیه به دنبال معامله "اس ۴۰۰" با روسیه، خود را از ناتو دور نمی‌کند.
 
 
Share/Save/Bookmark