کد مطلب : 20428
آنکارا: اسد از راه دموکراتیک انتخاب شود، با او همکاری می‌کنیم/ ترامپ در فکر استرداد گولن است
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲
آنکارا: اسد از راه دموکراتیک انتخاب شود، با او همکاری می‌کنیم/ ترامپ در فکر استرداد گولن است
وزیر خارجه ترکیه در اظهاراتی اعلام کرد: اگر بشار اسد از راه‌های دموکراتیک انتخاب شود همکاری با وی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در دوحه اعلام کرد: دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به دنبال خروج از سوریه است. در حال حاضر آمریکا خروج نیروهایش از سوریه را مورد بررسی قرار داده است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقدن سعودی گفت: هیچ کشور عضو اتحادیه اروپا تاکنون موضع صریح و روشن درباره این پرونده اتخاذ نکرده‌اند.براساس نوارهای ضبط شده پیش از وقوع جنایت کاملا مشخص است که این قتل کاملا از پیش طراحی شده بود.
همچنین چاووش‌اوغلو در بخش دیگری از اظهارات‌اش با اشاره به استرداد فتح‌الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه گفت: دونالد ترامپ برای استرداد گولن کارهایی را انجام داده است.
وی افزود: ترامپ در گفت‌وگو با رییس جمهور کشورمان در حاشیه اجلاس جی ۲۰ در آرژانتین اعلام کرده است که ما برای اخراج گولن از کشور تلاش می‌کنیم.
وزیر خارجه ترکیه از دوحه سیاست‌های عربستان و امارات را به باد انتقاد گرفت و گفت، موضع ترکیه در مخالفت با محاصره قطر است و آن را غیرمنصفانه ناعادلانه و غیرقابل قبول می‌داند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵