کد مطلب : 18565
اینستاگرام پست‌های رقیب پوتین را حذف کرد
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
شبکه اینستاگرام متعلق به فیس‌بوک، پست‌های رهبر مخالفان حزب حاکم روسیه، دربارi فساد مالی نخست‌وزیر کشور را حذف کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از سی‌‌بی‌اس، شبکه اینستاگرام پست‌های «آلکسی ناوالنی» رهبر مخالفان حزب حاکم روسیه، درباره فساد مالی نخست‌وزیر کشور را حذف کرد.
ناوالنی رقیب «ولادیمیر پوتین» برای انتخابات ریاست‌جمهوری ماه آینده بود، اما به‌خاطر اتهامات فساد مالی،‌که توسط دادگاهی در روسیه علیه وی وارد شده بود، نامزدی وی توسط کمیته انتخابات ثبت نشد. وی این اتهامات را سیاسی خوانده و رد کرده‌است.
ناوالنی اوایل ماه جاری میلادی ویدیویی در یوتیوب منتشر کرد که نشان می‌دهد «سرگئی پریخودکو» معاون «دمیتری مدودیف» نخست‌وزیر روسیه، با اولیگارش مشهور صنعت فلزات اولگ دریپاسکا در کشتی تفریحی وی در نروژ است.
در این ویدیوی ۲۵ دقیقه‌ای، ناوالنی پست‌هایی در اینستاگرام از خانم محافظی به نام «ناستیا ریوبکا» منتشر کرده‌است که در کنار پریخودکو و دریپاسکا دیده می‌شود و ادعا می‌شود که در این دیدار به معاون نخست‌وزیر رشوه پرداخت شده‌است. این ویدیو ۵ میلیون بار از طرف کاربران تماشا شده‌است.
دریپاسکا علیه انتشار این ویدیو شکایت کرده و یک دادگاه محلی حکم داده‌ که ویدیوی منتشر شده، حریم شخصی وی را نقض کرده‌ است. وی همچنین طی بیانیه‌ای که هفته گذشته منتشر کرد، گفت که ویدیوی منتشر شده توسط ناوالنی «اتهامات دروغین مشمئزکننده» است.
خانم ریوبکا نیز به سرویس فدرال نظارت بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه شکایت برده و این نهاد نظارتی رأی به حذف دو پست دیگر منتشرشده توسط ناوالنی داده‌است.
یک سخنگوی اینستاگرام به شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» گفته‌است که وقتی دولتی تشخیص می‌دهد که چیزی ناقض قوانین کشور است، می‌تواند به شرکت‌ها مراجعه کند و از ما بخواهند محدودیت‌هایی به دسترسی اطلاعات اعمال کنیم. ما نیز این خواسته را تحت قوانین محلی خود به دقت بررسی می‌کنیم و در کشور مربوطه می‌توانیم دسترسی به اطلاعات یادشده را محدود کنیم. قوانین ما دربارهٔ اعمال محدودیت بر اطلاعات بر اساس درخواست دولت‌ها شفاف است و این قوانین در صفحه اینستاگرام نیز موجود است».
گزارش فیس‌بوک طی ژانویه تا ژوئن سال گذشته نشان می‌دهد که ۱۹۵ پست به درخواست روسیه از صفحه رسانه‌های اجتماعی حذف شده‌است. هنوز یوتیوب ویدیوی آقای ناوالنی را حذف نکرده‌است.
ناوالنی در صفحه توئیتر خود اقدام اینستاگرام برای حذف پست‌های وی را به شدت محکوم کرده و گفته‌است که این اقدام، همراهی با سیستم سانسور دولت روسیه است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵