کد مطلب : 23884
در واکنش به حضور دیپلماتهای خارجی در دادگاه ناوالنی؛
سخنگوی وزارت خارجه روسیه به کشورهای غربی هشدار داد
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
سخنگوی وزارت خارجه روسیه به کشورهای غربی هشدار داد
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اظهارنظر پیرامون درخواست کشورهای غربی برای آزادی فوری «آلکسی ناوالنی» گفت که مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل و دارای حاکمیت ضرورتی ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه در واکنش به درخواست برخی کشورهای غربی مبنی بر آزادی فوری «آلکسی ناوالنی» منتقد روس گفت که مداخله در امور یک کشور مستقل و دارای حاکمیت ضرورتی ندارد.
زاخارووا در گفتگو با شبکه آر بی سی گفت: «به مدت چند هفته ما در حال اظهارنظر و واکنش‌ها نسبت به این حملات و اظهارات بودیم. نیازی به مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل و دارای حاکمیت نیست. و ما به همگان [تمام کشورهای غربی] توصیه می‌کنیم که به مسائل و مشکلات خود رسیدگی کنند. باورم کنید و من فکر می‌کنم که شما هم می‌دانید، در این کشورها به اندازه کافی مشکلات وجود دارد، مسائل زیادی وجود دارند که باید حل و فصل شوند».
گفتنی است، بیش از ۱۵ تن از کارکنان سفارتخانه‌های کشورهای مختلف از جمله کشورهای غربی در جلسه دادگاه ناوالنی حضور یافتند.
به گفته زاخارووا حضور دیپلمات‌های خارجی در دادگاه ناوالنی نوعی مداخله در امور داخلی مسکو و تلاش‌های متظاهرانه غرب برای مهار روسیه قلمداد می‌شود.
از سوی دیگر، حامیان ناوالنی نیز روز سه شنبه در اعتراض به حکم دادگاه در مراکز شهر مسکو و سن پترزبورگ تجمع اعتراضی بدون مجوز برگزار کردند. در پی آن، نیروهای پلیس روسیه شماری از این معترضان را بازداشت کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵