کد مطلب : 20814
ترکیه: سرگرم مذاکره با آمریکا درباره موشک‌های پاتریوت هستیم
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
ترکیه: سرگرم مذاکره با آمریکا درباره موشک‌های پاتریوت هستیم
وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: با آمریکا در حال مذاکرات درباره پیشنهاد واشنگتن مبنی بر فروش سیستم دفاع موشکی پاتریوت هستیم.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: آمریکا اعلام کرده است که می‌تواند سیستم پاتریوت را بفروشد و مذاکرات در این باره ادامه دارد.
این اظهارات پس از آن بیان شد که شبکه بلومبرگ در گزارشی اعلام کرده بود ترکیه پیشنهاد آمریکا مبنی بر انتقال سیستم موشکی پاتریوت تا پایان امسال را رد کرده است.
چاووش اوغلو اظهار داشت: در حین مذاکرات  اعتراض هیأت ترکیه به زمان انتقال این سیستم‌ها بود. احتمال تولید مشترک و یا انتقال تکنولوژی یکی از محورهای مهم برای آنکارا است.
چاووش اوغلو درباره سیستم S-۴۰۰ روسیه گفت: قرار است این سیستم در پاییز امسال به کشور انتقال یابد. ما سیستم S۴۰۰ را به این دلیل خریدیم زیرا نتوانستیم سیستم پاتریوت را بخریم.
مقامات آمریکایی اعلام کردند که اگر ترکیه سیستم S-۴۰۰ را وارد کند. واشنگتن پیشنهاد خود را مبنی بر فروش موشک Reytheon  را به ارزش ۳.۵ میلیارد دلار را لغو خواهد کرد و همچنین فروش جنگنده به ترکیه را متوقف کرده و تحریم‌هایی اعمال خواهد کرد
 
 
Share/Save/Bookmark