کد مطلب : 16880
مراسم افتتاح هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در تالار وحدت
پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸
مراسم افتتاح هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابوالفضل قارایوف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان سه شنبه شب در در تالار وحدت برگزار شد.
مراسم افتتاح هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در تالار وحدت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، علاوه بر اجرای سرود ملی دو کشور و پخش نماهنگ در معرفی جمهوری آذربایجان و به ویژه دستاوردهای فرهنگی آن در سال‌های اخیر، ارکستر ملی جمهوری آذربایجان نیز به اجرای برنامه هنری پرداخت.
پس از اجرای برنامه روزهای فرهنگی جمهوری آذربایجان در ایران در سال 2010، این دومین هفته فرهنگی این کشور همسایه شمالی در ایران به شمار می‌رود و در خلال آن، نمایشگاه عکس «آذربایجان امروز» به مدت یک هفته در محل فرهنگستان هنر و همچنین، هفته فیلم آذربایجان با حضور برخی از عوامل سازنده فیلم‌های منتخب این کشور در فرهنگسرای ارسباران در تهران برپا شده است که در آن 5  اثر سینمایی منتخب آذربایجان همراه با زیرنویس فارسی شامل «نبات»، «خاطره‌های نیمه تمام»، «بوته»، «بیابانی» و «درس» نمایش داده می‌شود.
در ادامه سلسله برنامه‌های هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در ایران، ارکستر ملی آذربایجان - علاوه بر امروز و در آئین افتتاحیه که به اجرای برنامه پرداخت - یک بار دیگر و این بار در تالار استاد فرشچیان استان اصفهان به اجرای برنامه هنری می‌پردازد. اجرای تئاتر کمدی موزیکال «زن و شوهر» اثری از تئاتر ملی موزیکال جمهوری آذربایجان طی روزهای 16 و 17  تیرماه در تالار هنر تهران، از دیگر برنامه‌های این هفته فرهنگی است.
بر اساس این گزارش، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان که به همراه هیأتی متشکل از 60 تن از هنرمندان این کشور خود به ایران سفر کرده است ، طی یک هفته اقامت در کشورمان با مقامات و شخصیت‌های کشورمان هم ملاقات و گفتگو می‌کند؛ دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، رییس کتابخانه ملی و بازدید از مراکز تاریخی و فرهنگی اصفهان و اردبیل، از برنامه‌های سفر این هیأت فرهنگی به کشورمان است.
این رویداد فرهنگی با هدف شناخت و درک مشترک دو ملت از یکدیگر به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و نهادهای ذیربط کشورمان، برگزار شده است.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵