کد مطلب : 16817
حزب دموکراتیک خلق های ترکیه به راهپیمایی 'عدالت' قلیچدار اوغلو می پیوندد
دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵
حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) اعلام کرد که این تشکیلات سیاسی منتقد دولت و حزب حاکم در نظر دارد که در اعتراض به وضع موجود در ترکیه، به راهپیمایی 'عدالت' کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق بپیوندد
به گزارش ایرنا، این تشکیلات سیاسی روز دوشنبه اعلام کرد که بر اساس تصمیم شورای مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها، این حزب و حامیانش نیز در اعتراض به دستگیری های اخیر و صدور احکام زندان برای نمایندگان مجلس به راهپیمایی پاسداری از عدالت که توسط حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و شخص کمال قلیچدار اوغلو از آنکارا تا استانبول آغاز شده است، خواهد پیوست.
بنا بر اخبار رسانه های ترکیه، اعضای حزب دموکراتیک خلق ها، کاروان حزب جمهوری خواه خلق را از استان بولو و در نزدیکی زندان محل نگهداری فیگن یوکسکداغ از سران سابق حزب دموکراتیک خلق ها تا شهر استانبول همراهی خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، صدها نفر از معترضان دولت و حزب حاکم ترکیه از 10 روز پیش با تجمع در پایتخت این کشور، راهپیمایی 450 کیلومتری از آنکارا تا استانبول را آغاز کردند.
این معترضان قرار است با پای پیاده و با بر افراشتن پلاکاردهای 'عدالت' و 'آزادی می خواهیم'، مسیر 450 کیلومتری آنکارا تا شهر استانبول را با پای پیاده طی کنند.
کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه سازماندهی کننده این راهپیمایی بوده و خودش نیز در این راهپیمایی اعتراضی حضور دارد.
این راهپیمایی در اعتراض به صدور حکم 25 سال زندان برای انیس بربراوغلو نماینده مجلس ترکیه و عضو حزب جمهوری خواه خلق(ج.ح.پ) ترکیه انجام می شود.
انیس بربراوغلو نماینده مجلس ترکیه و عضو حزب جمهوری خواه خلق ترکیه که به اتهام افشاء و انتشار گزارش های محرمانه مرتبط با ارسال محموله های نظامی از سوی سازمان اطلاعات ملی ترکیه(میت) برای گروه های تروریستی در سوریه، به 25 سال زندان محکوم شده است، در استانبول دستگیر شده و روانه زندان شد.
بر اساس اطلاعات و گزارش ارائه شده توسط بربراوغلو، چند سال قبل و در ایام بحران و جنگ داخلی سوریه، تعدادی از کامیونهای حامل محموله های نظامی ارسالی دولت ترکیه به گروه های معارض سوری، با حکم مراجع قضایی ترکیه متوقف و محموله های آن توقیف شده بود.
حزب جمهوری خواه خلق ترکیه(ج.ح.پ) با 132 کرسی دومین حزب مهم ترکیه و منتقد حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان و دولت کنونی ترکیه است.
حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) نیز که 11 نفر از رهبران و نمایندگان آن هم اکنون در زندان به سر می برند، سومین حزب بزرگ ترکیه با 57 نفر نماینده در مجلس ملی ترکیه محسوب می شود.
دو تن از نمایندگان این حزب از مجلس ترکیه اخراج و سلب عضویت شده و رهبر شاخه مردان و رهبر سابق شاخه زنان این حزب نیز در زندان به سر می برند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵