کد مطلب : 18679
وزیر نیرو در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان: بهره برداری کریدور شمال-جنوب برق تا شهریور ۹۸/ افزایش صدور گاز به ارمنستان
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲
وزیر نیرو از بهره برداری کریدور شمال ـ جنوب انتقال برق بین ۴ کشور ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه تا شهریور سال ۹۸ خبر داد.
وزیر نیرو در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان: بهره برداری کریدور شمال-جنوب برق تا شهریور ۹۸/ افزایش صدور گاز به ارمنستان
به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه مصوبه‌های این کمیسیون به خوبی در مرحله اجرا قرار دارد از جمله سرعت دادن به پروژه خط ۴۰۰ کیلوولت انتقال برق بین ایران و ارمنستان که در ادامه شبکه ما را به گرجستان و روسیه متصل خواهد کرد.

وی ادامه داد: این همکاری چهارجانبه نقش موثری در ایجاد کریدور شمال- جنوب برق خواهد داشت و قرار است باقیمانده این طرح از اواخر فروردین ماه ۹۷ سرعت گرفته و تا شهریور ماه سال ۹۸ این طرح به بهره‌برداری برسد.

اردکانیان در خصوص سایر موضوعات مذاکره شد در این نشست گفت: توافق‌های خوبی نیز در زمینه گمرکی بین دو کشور انجام شده و در بخش گردشگری، تجاری و همکاری بخش خصوصی نیز انجام شده و در زمینه ایجاد منطقه آزاد مشترک در ارس و مغری نیز توافق‌های مهمی انجام گرفت.

وزیر نیرو از افزایش صدور گاز به ارمنستان خبر داد و گفت: این مورد از مذاکرات امروز سه شنبه، 8 اسفندماه بود که البته باید درباره جزئیات آن با وزارت نفت مذاکره شود؛ در زمینه صدور برق در فصل زمستان به ارمنستان نیز مذاکراتی انجام شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵