کد مطلب : 20306
وزیر صنایع و فناوری‌های نوین: تاجیکستان می‌تواند به روسیه سیمان ارزان صادر کند
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
وزیر صنایع و فناوری‌های نوین: تاجیکستان می‌تواند به روسیه سیمان ارزان صادر کند
وزیر صنایع و فناوری‌های نوین تاجیکستان اعلام کرده است که این کشور می تواند به روسیه مصالح ساختمانی ارزان از جمله سیمان با کیفیت صادر کند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، شوکت بابازاده گفته است که در تاجیکستان در حال حاضر 11 کارخانه تولید سیمان فعالیت می کند که محصول آنها به افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان صادر می شود.
به گفته وزیر صنایع و فناوری های نوین تاجیکستان در بازار مصالح ساختمانی روسیه قیمت یک تن سیمان 70 دلار است و دوشنبه آماده است سیمان خود را با نصف قیمت به روسیه صادر کند.
کارخانه های سیمان تاجیکستان در 9 ماه گذشته تولید این محصول مهم ساختمانی را به دو میلیون و 900 هزار تن رسانده اند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 640 هزار تن بیشتر است.
همچنین در این مدت تاجیکستان یک میلیون و 53 هزار تن از این محصول ساختمانی را به دیگر کشورها صادر کرده است. 
در سال 2017 کارخانه‌ های سیمان تاجیکستان تولید این محصول مهم ساختمانی را به سه میلیون و100 هزار تن رساندند که بخشی از آن به ازبکستان، افغانستان و قرقیزستان صادرشد.
در حال حاضر در تاجیکستان 11 کارخانه سیمان با ظرفیت عرضه سالانه چهار میلیون تن از این محصول مهم ساختمانی فعالیت می کند که تولید آنها به تقاضا در بازار داخلی و صادرات به خارج بستگی خواهد داشت.
 
 
Share/Save/Bookmark